U okviru 23. kola AdmiralBet KLS košarkaši Tamiša su savladali Slogu iz Kraljeva rezultatom 95:69. Ovo je izuzetno bitan trijumf Pančevaca u borbi za opstanak i to protiv veoma kvalitetne gostujuće ekipe, koja je jedno od prijatnijih iznenađenja ove sezone.
U uvodnim minutima meča su snage bile prilično ujednačene, gosti su preko Matovića kreirali šanse za poene i to im je polazilo za rukom. Domaći su sa druge strane svoje poene pronalazili preko Smiljanića i Lugića. Ulaskom Radovića i Hardija, Tamiš je dobio još veću snagu u napadu i prave mini seriju 12:5 i u drugi kvartal ulaze sa devet poena prednosti (27:18).

Tamiš je drugu četvrtinu otvorio sa dve vezane trojke i time stekao sigurnu prednost i uneo nervozu u redove Sloge. Uspeli su da dođu i do prednosti od dvadeset razlike, a na poluvreme su otišli sa osamnaest poena viška (58:40).
Pitanje pobednika je praktično bilo rešeno, te je u drugom poluvremenu domaći tim održavao veliku prednost i pružio šansu svim igračima. Tamiš će u petak odigrati zaostali meč protiv Novog Pazara u gostima, dok će Sloga odmeriti snage sa ekipom Mladosti iz Zemuna. Izvor KK Tamiš #KLSRB