U utakmici 17. kola AdmiralBet KLS košarkaši Tamiša su na gostujućem terenu savladali aktuelnog šampiona KLS I ABA 2 lige rezultatom 75:79. Ovo je osma pobeda Tamiša, dok je domaćoj ekipi ovo tek treći poraz u prvenstvu.

U prvom poluvremenu je viđena ujednačena borba. Igralo se koš za koš, međutim Zlatibor Gold Gondola je sve vreme imao minimalnu prednost. Na poluvremenu je bilo 39:37 za domaće. U trećoj četvrtini se igralo u serijama. Najpre su izabranici trenera Nedovića povećali svoju prednost na plus devet, da bi ubrzo Tamiš odgovorio svojom serijom i vratio se na zaostatak od dva poena. Zlatibor ipak sigurno završava treću deonicu i u poslednju četvrtinu ulazi sa devet poena prednosti.

Na sedam minuta do kraja utakmice domaća ekipa dolazi do maksimalnih +12 nakon trojke Đukanovića, koja je naterala trenera Jovičića da zatraži minut odmora. Promena odbrane nakon ovog tajmauta, kao i dobra rešenja u napadu, doveli su do serija od 18:0 za Pančevce, koji su u finišu potpuno nadigrali favorizovanog protivnika. Preciznost sa linije slobodnih bacanja u poslednjem minutu, kao i poeni Terzića u reketu bili su prelomna tačka ovog susreta.
U ekipi Tamiša raspoloženi su bili Šinik sa 17 poena i 4 asistencije, Terzić sa 14 poena (8/8 FT) i 6 skokova, Lugić je ubacio 13 poena i Stanojević je dodao 12 poena i 7 skokova.
U ekipi Zlatibora Gold Gondola istakli su se Protić sa 16 i Tejić sa 12 postignutih poena. Izvor KK Tamiš #klsrb