Dynamic BalkanBet vs Tamiš

Zanimljiv meč očekuje nas sutra na Dorćolu, gde će u okviru 26. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije snage odmeriti Dynamic BalkanBet i Tamiš.
Iako domaći imaju tri pobede više, kao i trijumf nad istim rivalom u prvom delu sezone, što im daje ulogu favorita u ovom susretu bar na papiru, neće biti lako izabranicima Stevana Mijovića protiv ekipe iz Pančeva.

Tamiš je u usponu forme, u seriji su od tri uzastopna trijumfa i u Beograd dolaze sa željom da nastave pobednički niz, što potvrđuju i reči beka gostiju, Trevora Moora.
„U odličnom smo ritmu, pobedili smo četiri od poslednjih pet utakmica i želimo da do kraja prvenstva obezbedimo što bolju poziciju na tabeli“, nema dilemu Moor.

Foto Darko Mihailović

Nikola Ristić, strateg Tamiša ipak spušta loptu pred sutrašnji meč.
„Očekuje nas zahtevna utakmice protiv ekipe Dynamica, koja je pre svega odlično vođena sa klupe i koja je uspostavila prepoznatljiv sistem rada i igre. Uz promenu igračkog kadra, u svojim redovima imaju spoj mladosti i iskustva. Ukoliko želimo da zabeležimo još jednu pobedu, moramo biti fizički na visokom nivou svih 40 minuta“, jasan je Ristić.

Duško Radišić

Prvi stručnjak Dorćolaca Stevan Mijović istakao je da nakon velike pobede protiv OKK Beograda u subotu, njegov tim očekuje zahtevna utakmica protiv ekipe Tamiša.
„U pitanju je tim koji igra izuzetno u svom sistemu i trudi se da od njega ne odstupa. Iskusni su i imaju igrače koji već dugo godina igraju na ovom nivou takmičenja, uz sjajne strance. Na nama je da pokušamo da na krilima samopouzdanja posle velike pobede u prošlom kolu nastavimo u pravom ritmu i pokušamo da zabeležimo trijumf na domaćem parketu”, rekao je Mijović.

Foto Ivica Veselinov

Mihailo Dišić, prvotimac Dynamica, rekao je da je nakon pobede nad OKK Beogradom raspoloženje u ekipi sjajano, a samopouzdanje na visokom nivou.
„To ćemo pokušati da iskoristimo u sutrašnjem meču protiv izuzetno iskusne ekipe Tamiša, koja poseduje nekoliko igrača koji već dugi niz godina igraju u Košarkaškoj ligi Srbije, uz nekoliko dobrih stranih igrača. Daćemo sve od sebe da odbranimo domaći teren i upišemo novu pobedu”, poručio je Dišić.
Susret između Dynamica BalkanBet i Tamiša zakazan je za sutra od 16.00 časova u SC Dynamic na Dorćolu. #klsrb

Foto Nikola Čimburović