Košarkaši Metalca prekinuli su niz od tri uzastopna poraza pošto su na svom parketu nakon velike borbe savladali ekipu OKK Beograda rezultatom 91:88 (19:28, 25:21, 24:18, 23:21) u duelu 15. kola Košarkaške lige Srbije. Valjevci su u meču sa brojnim preokretima nadoknadili 14 poena zaostatka i u finišu zahvaljujući poenima Stivensona i Veljkovića meč priveli kraju u svoju korist.
Efikasan početak sa obe strane, gde odbrane nisu bile na najvišem nivou, očigledno je više prijao pulenima Vasilija Budimića koji su preko raspoloženog Kobzistog imali konstantnu prednost. Nije pomogao ni minut odmora Ratkovice pri rezultatu 18:11, novim poenima Mušikića prednost je već krajem prve četvrtine bila dvocifrena.

I pored zaostatka od 14 poena prednosti u jednom momentu Valjevci su se, pre svega nešto boljom odbranom već do kraja poluvremena vratili u igru. Poenima Žižića u kontranapadu domaći su u jednom momentu prišli i na tri poena prednosti, Stefanović je nešto kasnije smanjio i na 41:40, međutim gosti su preko spretnog Кovačevića vratili „plus pet“ pred odlazak na veliki odmor.
Igra se dve „četvorke“ Stefanovićem i Aranitovićem isplatila se Ratkovici u uvodnim minutima trećeg kvartala. Nekoliko blokada prvog pomenutog probudilo je u publiku u „Hali sportova“, a kraj perioda protekao je u znaku Šamila Stivensona. Sjajni Kanađanin je „dvojkama“ bio najzaslužniji što je njegov nakon dužeg vremenskog perioda poveo, a u istom ritmu nastavio i u poslednjih 10 minuta.
Sve je više problema bilo i u defanzivnom skoku Beograđana, a mirna ruka Veljkovića sa linije slobodnih bacanja donela je Valjevcima i plus „devet“, 78:69. Pre svega poenima sa linije slobodnih bacanja Beograđani su korak po korak smanjivali prednost, a nakon izgubene lopte Stivensona mladi Ukrajinac „trojkom“ je najavio novu dramu u „Hali sportova“. Ipak, iskustvo Veljkovića u duelu sa Miškovićem donelo je poene vredne trijumfa, a Bogavčev pokušaj van linije 6,75 za eventualni produžetak nije bio precizan.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Šamil Stivenson sa 21 i Milenko Veljković koji je pored 16 poena dodao i 10 uhvaćenih lopti. Na drugoj strani Luka Mitrović je pored 20 koševa dodao i osam asistencija, dok je raspoložen bio i Oleksandr Kobzisti sa 18 koševa. Foto Sreten Pantelić Izvor KK Metalac #KLSRB