Košarkaši Radničkog su, opet, u neizvesnoj završnici pretrpeli poraz. Ovoga puta, dželat Crvenima je bila ekipa Sloge iz Kraljeva koja je odnela pobedu rezultatom 74:78 (20:22, 15:19, 16:11, 23:26). Kragujevčanima nedostaje i sportske sreće u poslednje vreme. Još jedna pobeda je ispuštena u poslednjim trenucima meča. Kraljevčani su došli spremni da nastave seriju dobrih rezultata i ostanu u trci za sam vrh tabele. Jako su otvorili utakmicu i u većem delu prvog poluvrmena kontrolisali igru. Dva poena viška na kraju prve i šest na kraju poluvremena su im davali nadu da će ostvariti zacrtano. Radnički je igrao u naletima, čak uspevao i da stigne goste i povede, ali je sve bilo kratkog daha. Lančanim greškama u napadu su dozvolili ekipi Sloge da iz istih dolazi do lakih poena.

Kraljevčani su držali vođstvo sve do 28. minuta igre kada je domaća ekipa vratila prednost na svoju stranu, ali po oprobanom receptu, vrlo brzo vratila štafetu u ruke protivnika. Oštra borba i rezultatska neizvesnost je viđena u 9 minuta igre u poslednjoj četvrtini, a onda, opet, Crveni poklanjaju pobedu Slogi i to isključivo svojim greškama i lošim rešenjima u napadu. I ako je postojala nada da se može doći makar do produžetka, domaći su promašivali slobodna bacanja dok su, s druge strane, košarkaši Sloge bili stoprocentno precizni i zasluženo odneli pobedu iz Kragujevca.

Jovan Stamenić sa 18, Stefan Matović sa 17 i Nikola Kostić sa 15 poena su bili najefikasniji u kraljevačkom prvoligašu. U ekipi Radničkog, Filip Dumić i Marko Đerasimović su postigli po 16, dok je Stefan Mitrović upisao 14 poena. U narednom kolu, Kragujevčani gostuju ekipi Vršca. Izvor SPD Radnički #KLSRB