6.kolo AdmiralBet KLS: Spartak Office Shoes – Kolubara LA2003 91:77 (21:29, 18:11, 23:18, 29:19)

Košarkaši Spartaka ostvarili su petu uzastopnu pobedu koja ih je učvrstila u vrhu srpske košarkaške lige. U meču sa mnogobrojnim promenama rezultata, Subotičani su izdominirali u poslednjoj četvrtini utakmice. Prva deonica je protekla u znaku zeleno crnih iz Lazarevca koji su izuzetnom preciznošću za tri poena (6/11) ostvarili pristojnu prednost. U drugom periodu Spartaka je stegao odbranu, a sa klupe je stigla i poenterska pomoć od Hardija i Danilovića, te se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću gostiju (39:40). Treća deonica je protekla u igri koš za koš, da bi u već pomenutoj poslednjoj četvrtini nošeni odličnim PJ Hardijem i Nikolsonom Spartak stekao nedostižnu prednost koja je kulminirala najvećim vođstvom na meču (83:64).

Utakmicu je obeležilo mnoštvo izgubljenih lopti obe ekipe (Spartak 22, Kolubara 26).U narednom kolu Subotičani gostuju u Vršcu, a Kolubara dočekuje Tamiš.
Kod Spartaka najbolji Hardi sa 23 poena, te Nikolson sa 20 poena i 7 skokova. Kod gostiju koji su igrali sa osam igrača u rotaciji najbolji su bili Grušanović sa 21 poenom i Tores sa 14 i 7 asistencija. Izvor i foto Alex MKK Spartak Office Shoes #KLSRB