Domaći košarkaši su odlično otvorili duel protiv favorita iz Subotice. Bili su korak ispred protivnika i u odbrani i u napadu. Držali su Subotičane na jednocifrenom učinku sve do sredine 9. minuta, te potpuno zasluženo osvojili prvi period, 22-13.
Tokom druge četvrtine pala je koncentracija u redovima domaćina, ali su odličnom odbranom zadržali prednost na 6-8 poena, sve do ulaska u poslednja 2 minuta prvog poluvremena kada je ekipa „Spartakaˮ pronašla svoj ritam i sa serijom 0-7 zatvorila drugu četvrtinu sa samo pola koša zaostatka, 39-38.

U trećoj četvrtini rasplamsala se borba. Viđeno je po nekoliko izjedančenja i preokreta. Subotičani prvi put stižu do +5 (43-48) trojkom Vojina Medarevića u 24. minutu. Novo izjednačenje doneli su trojka Lazara Lugića i dva penala Rashuna J. Davisa, 50-50 u 26. minutu.
Minut kasnije, na trojku Luke Cerovine za 52-55, kao odgovor usledila je 6-0 serija „Jokeraˮ i vodstvo 58-55 sa kojim su preuzeli kontrolu nad loptom u poslednja tri minuta. Trojkom Alekse Jugovića domaći tim zatvorio je treći period sa +5, 65-60.
Drugu, vezanu trojku ubacio je Jugović na otvaranju poslednje deonice za 68-60. Posle trojke Cerovine na isteku 32. minuta za 70-67, usledio je novi pad igre domaćeg tima, što je dalo krila gostima za preokret, posebno Cerovini koji je nanizao 6 poena za 75-81 u 38. minutu.

U poslednjih 70 sekundi, posle nekoliko grešaka na obe strane, trojka Nemanje Kapetanovića za 78-81, ušla je suviše kasno, na samo 14 sekundi do kraja. Iskusniji Subotičani preko slobodnih bacanja kapitena Filipa Barne (dva od dva) i Miloša Milisavljevića (jedno od dva) stižu do nedostižne prednosti 78-84 ostavivši tek nekoliko sekundi, u kojima Kapetanović, na asistenciju Jugovića, postavlja konačnih 80-84.
Joker – Spartak Office Shoes 80-84 (22-13, 17-25, 26-22, 15-24)
Joker (Sombor): Davis 25, Lugić 7, Kapetanović 11, Jugović 14, Brbaklić, Marković 1, Vukas 5, Krstanović 2, Bodrožić, Stanojević 9, Simmons 5, Milin 1.
Spartak Office Shoes (Subotica): Cerovina 17, Cvetković, Stepanović 2, Kutlešić, Milisavljević 4, Radosavljević, Medarević 10, Tejić 8, Lazić 3, Gordić 16, Sokolović 6, Barna 18. Foto Vinko Janković Izvor KK Joker #klsrb