U 22.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Sloga je na svom parketu savladala ekipu Dinamika VipPay iz Beograda rezultatom 93:84, po četvrtinama (19:17, 22:25, 26:16, 26:26). Ovo je bila ipak Slogina 19 utakmica ove sezone, zbog odlaganja mečeva uzrokovano koronavirusom. Treća pobeda za redom u novoj godini koju je trebalo izboriti na terenu. U prvom poluvremenu viđena je dosta tvrda igra pa je i sam rezultat bio uglavnom u egalu, a prednost se smenjivala. Uz pogođenih nekoliko trojki, gosti iz Beograda su imali momentum u drugoj četvrtini, ali na veliki odmor su otišli sa jednim poenom prednosti (42:41). Početak treće deonice zapravo je čini se presudio pobednika. Sloga je ubacila nekoliko trojki, a do tada je imala svega 2/15, krenula je brža igra i na sredini četvrtine „beli“ su stigli do prve dvocifrene prednosti. Najveća prednosti iznosila je 14 poena za domaći tim, ali se igrači Dinamika nisu predavali. Spustili su jednocifrenu razliku, ali su timski , igrači Sloge imali nekoliko izvanrednih poteza koji su donekle i prelomili ovaj meč. Na konferenciji posle meča, pojavio se mladi Lazar Kovačević koji je imao tek nekoliko sekundi priliku da bude na parketu, ali je izneo svoje prve utiske nakon nove važne pobede svog tima….

„Obe ekipe su večeras igrale jako dobro. Posebno bih želeo da se zahvalim publici koja je došla u velikom broju i dala nam veliku podršku i vetar u leđa koji nam je trebao. Čestitam i ekipi Dinamika na dobroj igri a mojoj ekipi na pobedi. Vrlo brzo slede nam dva takođe važna meča, već u sredu protiv Kolubare, odmah ćemo početi da se spremamo za to i očekujem naravno da da idemo na pobedu kao i u svakoj utakmici do sada.“

Poenterski su se na ovom meču u timu Sloge istakli sve bolji Stevan Karapandžić koji je ubacio 25 poena, a pratili su ga standardni Nikola Kostić koji je ovoga puta upisao 17, 14 je dodao Đorđe Simeunović i jedan poen manje, 13 ubacio je kapiten Stefan Matović. Što se tiče gostujuće ekipe najefikasniji su bili Vuk Đorđević sa 17, Mert Akay sa 16 i 10 poena je postigao Božidar Babović. Pored pomenutih, svakako su u novoj pobedi Sloge svoj doprinos dali svi koji su nastupili, što je istakao i Marko Dimitrijević….

„Mi smo u ovu utakmicu ušli sa dogovorom da igramo na niskom postu, što inače i imamo tendenciju da radimo, sa našim krilnim igračima. I moram da kažem da je ovo bila prva utakmica gde time nismo mnogo postigli i nismo uspostavili dominaciju. Izuzetno dobro pripremljena i mlada, poletna ekipa Dinamika nam je odlično odgovorila na tu našu prepoznatljivu igru, što se videlo i po rezultatu, pa smo morali da odustanemo od te igre i preorijentisali se na pik en roll igru i to je donelo rezultat. U prvom poluvremenu nismo imali šut spolja, a kada smo u trećoj četvrtini počeli da ubacujemo, utakmica se otvorila za nas. Oni su uspeli da nam unesu malu pometnju u pojedinim trenucima ali sa dve naše trojke Stamenića pa Simeunović razbili smo im tu zonu i uspeli smo da dobijemo još jednu utakmicu u nizu. Slede nam dva gostovanja, koja neće biti laka, ali u svakom meču želimo samo pobedu i idemo ka tome.“, istakao je prvi trener kraljevačkih „belih“, Marko Dimitrijević.

Pre redovnog 23.kola i meča sa Tamišom iz Pančeva, Sloga će u sredu igrati jedan od tri zaostala, tačnije odložena meča sa ekipom Kolubare LA 2003.i to u sredu, 9.februara u Lazarevcu. Izvor KK Sloga #KLSRB