Košarkaši Zdravlja poraženi su danas u Leskovcu u duelu sa Vojvodinom MTS rezultatom 85:93 (19:31, 27:18, 19:24, 20:20) u utakmici 28. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Leskovčani su pružili snažan otpor Novosađanima i čak i sa skraćenim rosterom pokazali da imaju kvalitet za KLS. Favorizovana Vojvodina je odlično otvorila meč. Novosađani su imali u jednom trenutku i 13 poena prednosti (9. minut 14:27), a na kraju prve četvrtine 12 poena „viška“.

Dobru igru gosti su nastavili i drugom periodu (14. minut 26:41). Leskovčani su tada zaigrali i iznad granica svoj realnih mogućnosti i neverovatnom serijo 18:2 stigli u jednom trenutku i do vođstva (19. minut 44:43). U završnici prvog poluvremena Banjac je sa dve trojke vratio prednost na stranu gostiju, a Đorđević sa linije slobodnih bacanja postavio i konačan rezultat prvog polivremena 46:49.
Dok je imao snage skraćeno roster Zdravlja sa sedmoricom igrača je održavao rezultatsku ravnotežu (27. minut 62:66).
U poslednjih 10 minuta Vojvodina je ušla sa 8 poena prednost – 73:65, a iskusan i i na svim pozicijama odlično popunjen sastav gostiju je tu prednost uspeo da održi do kraja.

U ekipi Zdravlja odlična igra Jovića (18 poena, indeks 24) i Đorđevića -Marinkovića (21 poen, indeks 25), koji su raspoložene saradnike imali u Tasiću sa 8, Blakney-u sa 16 o Callahanu koji je meč završio sa 14 poena i 7 asistencija.
U timu Vojvodine raspoloženi Johnson (23 poenam indeks 32), Banjac (19 poena, indeks 24) i Nikolić (11 poena, indeks 21) vodili su lidera na tabeli do novog prvenstvenog trijumda.
U sledećem, 29. kolu košarkaši Zdravlja u Leskovcu dočekuju drugoplasiranu ekipu Spartaka iz Subotice. Meč se igra u subotu 6. aprila sa početkom u 16:30. Foto: Ivan Spirić, Izvor: KK Zdravlje Leskovac #klsrb