U okviru trećeg kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije, igrači Sloge savladali su na svom terenu Kolubaru iz Lazarevca rezultatom 104:98, po četvrtinama je bilo 29:18, 28:29, 26:27, 21:24. Iako je gostujuća ekipa zapravo rezultatski dobila tri od četiri četvrtine, to nije bilo dovoljno da na kraju upišu i pobedu na terenu u Kraljevu. Oba tima dočekala su treće kolo sa dva prethodna poraza i bilo je izuzetno važno upisati prvu pobedu. Pritisak nije mnogo uticao na igrače Sloge koji su od prvog minuta krenuli agresivno i precizno i već na samom početku stvarali rezultatsku prednost. Kolubara se vratila sa nekoliko vezanih napada, ali je Sloga svaki put odmah uzvratila i na poluvreme se otišlo sa +10 za domaće. Potpuno preslikano bilo je i drugih 20 minuta ovog meča, kada se igralo u serijama. Najpre domaći steknu osetniju prednost, igrači Kolubare stignu na pristojnu razliku ali ne i do preokreta. Važan je bio i taj psihološki momenat, što su pokazali izabranici Marka Dimitrijevića, koji nisu dozvolili potpuni preokret. Za to je svakako bilo zaslužno i sjajno šutersko veče Stamenića, Simeunovića i Samojlovića. Upravo je Đorđe Simeunović izneo svoje utiske nakon prve pobede u novoj sezoni, a potom je meč analizirao i trener „belih“, Marko Dimitrijević ……..
„Prvo želim da čestitam mojim saigračima, treneru i stručnom štabu na prvoj pobedi, koja je veoma važna za nas. Lepo je igrati kod kuće i sada samo mislimo na to da nastavimo niz pobeda. Što se tiče utakmice, dopustili smo igračima Kolubare da se vrate više puta u meč, jer nismo uspeli da iskontrolišemo njihov skok u napadu, ali na kraju je najbitnije da je rezultat na kraju otišao u našu korist.“, isakao je Đorđe Simeunović.
„I u najavi ovog meča sam istakao da će ovo biti izuzetno teška utakmica za nas. Kolubara ima sjajne pojedince koji mogu da naprave niz preciznih šuteva. Nismo dobro zaustavili njihov ofanzivni skok, i nikako nismo meč da prelomimo ranije i uđemo u mirniju završnicu. Loša kontrola skoka nakon odbrane je problem koji nam se ponavlja jop od prvog kola i na tome ćemo morati posebno da radimo. Svaka prva pobeda je teška, posebno jer smo do sada imali skor 0:2, pa su i igrači bili malo stegnuti, posebno u poslednjoj četvrtini. Čestitao bih i ekipi Kolubare koja je uspela praktično sa osam igrača da odigra muški ovu utakmicu do kraja i želim im sve najbolje u nastavku sezone.“, rekao je prvi trener Sloge, Marko Dimitrijević.
Iz Kolubare, igrač Emmanuel Denis Monceau i trener Stevan Mijović bili su složni kada su istakli da je bilo dosta oscilacija u njihovoj igri, što je bio slučaj i u prethodnim mečevima. Nisu uspeli da potpuno preokrenu meč, ali nastavljaju dalje uprkos skoru od 0:3 na startu nove sezone.
Što se tiče poentera, u Slogi su se istakli Filip Samojlović i Jovan Stamenić sa 23 i Đorđe Simeunović sa ubačena 22 poena. Kod Kolubare najviše je ubacio Mateja Todorić i to 25 dok je Emmanuel Monceau dodao 23 poena. Izvor KK Sloga #KLSRB