Košarkaši Sloge ugostili su u prvom meču 6.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipu Metalca iz Valjeva. Nakon četiri poraza, „beli“ su upisali drugu pobedu u ovoj sezoni, a konačan rezultat glasio je (98:92), po četvrtinama 19:10, 35:27, 27:28 i 17:27. Bio je ovo duel u kome su obe ekipe morale da reaguju i upišu trijumf, ali to je pošlo za rukom ovoga puta domaćoj ekipi. On samog starta, izabranici Marka Dimitrijeviće krenuli su jako i ofanzivno i defanzivno i vrlo brzo to se videlo i na semaforu. Napravili su seriju 14:0 sredinom prve četvrtine, a na terenu se videla mnogo bolja igra i borbenost „belih“. Na samom startu druge deonice prednost je samo rasla i vrlo brzo bila je dvocifrena za Slogu, da bi nakon 15-ak minuta igre bilo i +22 poena prednosti.

Vrlo razigrana Sloga, pogađala je skoro sve šuteve, a i dobra odbrana doprinela je boljem napadu. Treća četvrtina bila je gotovo identična kao prethodne dve. Sloga je vodila igru, pogađala šuteve i već se tada nazirala druga ovosezonska pobeda. Manji pad usledio je u poslednjoj deonici, kada su se gosti razigrali pre svega u reketu, a Sava Lešić je bio gotovo nepogrešiv. Uspeli su na samom kraju igrači Metalca znatno da smanje rezultatsku prednost i na kraju dožive poraz od samo šest poena razlike.

Nakon utakmice, trener Sloge, bio je zadovoljan pobedom, a pre svega reakcijom ekipe, koja je izgledala mnogo bolje u odnosu na sve viđeno u dosadašnjem delu sezone.

„Moram još jednom da istaknem da smo mi pmnogo promenili tim od prošle godine i očekivano je da igramo sa dosta oscilacija na početku ove sezone. Mlada ekipa, mlad plej, treba dosta da se radi. Istakao bih da smo na kraju ove utakmice imali 22.asistencije i meč ne može da se izgubi sa tolikim brojem asistencija. To znači da smo delili loptu, nismo bili sebični, a 50% pogođen šut iz igre, za razliku od 36% iz prethodnih utakmica je drastična razlika i to se vidi i po rezultatu. Imali smo rešenu utakmicu i nismo smeli da dozvolimo da na zonski presing izgubimo lako neke lopte, kao da smo juniori, ali dešava se i to. Bili smo pod velikim pritiskom i ovo je samo jedna kap u moru koja nam je potrebna. Naš cilj je daleko i posle ove pobede i dalje nas čeka velika borba za opstanak. Sloga je ekipa koja ne sme da se opušta, nijedna pobeda nije sigurna nijedan poraz nije unapred upisan, takva je liga, veoma izjednačena. Čestitao bih mom prijatelju, treneru Flajsu što se njegova ekipa nije predavala do kraja, i prikazali su veliku borbenost, spustili su sa više od 20 razlike samo na šest. Napravili su nam velike probleme u poslednjoj četvrtini, kada su dali čak 27 poena. Ali, važno je da smo ostvarili novu pobedu. Nas čeka veliki posao, već su nam misli okrenute ka narednom rivalu, ekipi Čačka, ali sve utakmice će biti jako teške, idemo jednu po jednu, sezona je duga i videćemo.“, rekao je Marko Dimitrijević, nakon pobede nad valjevskim Metalcem.

Što se tiče poenterskog učinka, na ovom meču najraspoloženiji kod gostiju bili su Sava Lešić sa čak 30 poena i 20 skokova, Keni Martel je upisao 19 poena a Stefan Sinovec 12. Kod domaćih, više igrača bilo je šuterski raspoloženo, Kevin Kangu je ubacio 21 poen uz neverovatan šut za tri poena 7/10, Aleksa Kovačević je dao 16 poena (6as), Jovan Stamenić 13 koliko i Bogdan Mikavica i dvocifren je bio Đorđe Simeunović sa 10 poena. Raspoloženje je dosta bolje i kod igrača Sloge, što je potvrdio i Srđan Krsmanović, košarkaš domaćih.

„Bila je ovo jako važna utakmica za nas i mnogo nam znači što smo pobedili. Prvo bih čestitao ekipi Metalca na fer partiji i poželeo im mnogo sreće u nastavku sezone. Mi smo jako srećni i zadovoljni trijumfom, i želimo da nastavimo sada u ovom ritmu. Sledi nam utakmica protiv Čačka 94 na njihovom terenu, za koju ćemo odmah početi da se spremamo i nadam se novoj pobedi.“, rekao je Krsmanović.

Sloga je nakon šest odigranih kola, upisala dve pobede i četiri poraza. Foto Miloš Živković (Kraljevo) Izvor KK Sloga #klsrb