Trebalo je igračima Vojvodine čak 50 minuta da savladaju Slogu u Kraljevu, u meču zaostalog, 19.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Tako su naneli „belima“ prvi poraz na domaćem parketu. Bolje i energičnije su krenuli domaći, kada su vrlo brzo poveli 9:2, i održali prednost do kraja prve četvrtine koja se završila rezultatom 23:19. Vodila je Sloga i tokom većeg dela druge četvrtine, međutim onda se Vojvodina potpuno rezultatski vratila u meč, da bi Sloginu ponovo stečenu prednost potpuno istopila, pa se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom 45:45. Odmah na samom startu treće deonice, Vojvodina je i prvi put povela u ovom meču, i održavala prednost, pa je pred poslednju četvrtinu imala vođstvo 64:69.

Neverovatna je bila poslednja desetominutna deonica. Uspeli su igrači Vojvodine da se tačno na pet minuta pre kraja odlepe i odu na dvocifrenu prednost pri rezultatu 68:78, ali neverovatni košarkaši Sloge su još jednom pokazali da se ne predaju nikada i za manje od dva minuta zahvaljujući preciznosti za tri poena, serijom od 11:0 ponovo su poveli, 79:78. Sjajni potezi su onda viđeni sa obe strane, i prava rezultatska klackalica koja je i dovela do produžetka pri konačnom rezultatu 91:91. Kada je startovao produžetak, Sloga se silno razigrala a Vojvodina nije mogla da postigne koš i vrlo brzo na semaforu je bila činilo se nedostižna prednost na kontu Sloge, 99:91. Međutim, gosti nisu tako mislili, već su nastavili sa mirnom igrom i bili su precizni. Beslać je imao tri slobodna bacanja i tako primakao „lale“ na poen zaostatka, 99:98. Usledila je penal serija nakon koje je posle dodatnih pet minuta igre rezultat bio 102:102. Uspeli su gosti da obezbede dodatnih pet minuta i tada su oni krenuli znatno bolje i preciznije, međutim Sloga se i dalje nije dala pa je usledila i nova rezultatska neizvesnost, ali na devet sekundi pre kraja pri rezultatu 107:110, Stamenić je promašio ključni šut za tri poena i time je konačno stavljena tačka na ovaj susret koji je trajao blizu dva sata i 45 minuta. Osim što je ovo bio prvi Slogin poraz u Kraljevu, prvi poraz na klupi zabeležio je i pomoćni trener „belih“ Saša Đorđević, koji vodi ekipu zbog kazne Marka Dimitrijevića. Upravo je Đorđević izneo svoj utisak nakon ove veoma teške, duge borbe koja je na kraju rezultirala poraz njegovog tima.

„Moram prvo da čestitam ekipi Vojvodine na sjajnoj partiji i na svemu urađenom u ovoj sezoni i želim im da tako nastave i ostvare svoje zacrtane ciljeve. Što se nas tiče, mi znamo da imamo veliki problem i da ništa neće biti lako sa ovako skraćenim rosterom. Smatram da smo i mi imali šansu da ovu utakmicu dobijemo, malo nismo imali sreće i malo nam je u tim ključnim trenucima koncentracija pala, jer smo jako loše odluke donosili baš u tim momentima i upravo je sve to doprinelo ovom porazu. Nama je najmanje odgovaralo da igramo ovaku dugačku i napornu utakmicu, najviše zbog skraćenog rostera, zato smo i samu taktiku pokušavali i pripremali smo se za ovaj meč na malo drugačiji način, borili smo se i dosta toga uspevali da sprovedemo u delo, ali na kraju nismo uspeli. Nemam šta da zamerim igračima koji su zdravi i koji su bili na terenu, jer su još jednom pokazali lavovsku borbu i neverovatnu želju, ali ostaje da je veliki problem za nas neigranje kapitena Stefana Matovića i Miloša Stajčića. Ostavljamo ovu utakmicu sada iza sebe, i odmah krećemo da se spremamo za meč koji nam sledi veoma brzo, i to sa jednom od najboljih ekipa u ligi, sa Dinamikom.“, rekao je Saša Đorđević.

Što se tiče poenterskog učinka na ovoj utakmici, bilo je dosta raspoloženih igrača. U gostujućem timu, dabl-dabl je ostvario Dušan Beslać sa 25 poena i 10 skokova, Luka Nedeljkov je postigao 17 poena a još 15 je ubacio Stefan Šajin uz šest skokova. Kod Sloge, fenomenalnu partiju odigrali su Zoran Paunović koji je bio i najefikasniji igrač utakmice sa 31 poenom uz sedam skokova, a pratio ga je Rašim Dan sa 25 poena (8as, 6sk). Dvocifreni su još bili Čekić (12 poena, 8 sk) i Andervud sa 10 poena. Nakon utakmice, kratak je bio upravo Rašim Dan, kome je ovo bio prvi meč u dvorani u Kraljevu, pred domaćim navijačima.

„Želeo bih da čestitam protivniku na odličnoj utakmici pobedi. Što se nas tiče, napravili smo nekoliko grešaka nažalost u ključnim i odlučujućim trenucima i to nas je koštalo pobede. Mogu da kažem da se nismo predavali, da smo se borili do kraja i nastavićemo tako.“, rekao je Dan.

Nema mnogo odmora za ekipu Sloge, jer ih već u utorak, ponovo u Kraljevu očekuje još jedan izuzetno težak meč, kada u goste dolazi beogradski Dinamik BalkanBet, a ova utakmica počinje u 18 časova. Izvor KK Sloga #klsrb