Košarkaši Sloge otvorili su novu KLS sezonu utakmicom protiv novajlije, ekipe Čačka 94. Domaćinu je bilo potrebno 45 minuta da savlada rivala, u meču koji su vrlo lako gosti mogli da dobiju. Konačan rezultat glasio je 104:97 (28:19, 20:22, 20:19, 19:27, 17:10).
„Beli“ su ušli u meč vrlo sigurnije od protivnika što se videlo i u rezultatu. Već nakon nekoliko minuta Sloga je imala opipljiviju prednost, koja je pri kraju prve četvrtine iznosila +13. U drugoj deonici, gosti su zaigrali bolje, pogađali otvorene šuteve i polako smanjivali razliku. Svoju seriju dobrih šuteva imao je Tresač, kada je u poslednjoj sekundi prvog poluvremena pogodio za tri poena pa su košarkaši Sloge na veliki odmor otišli sa prednošu od sedam poena. Nastavili su gosti sa jako dobrom igrom i u odbrani ali i napadu pa su se vrlo brzo i rezultatski potpuno vratili u meč, ali se Sloga konsolidovala pred završnicu treće deonice i opet imala prednost. Poslednja četvrtina potpuno je pripala gostima, koji su prepoznatljivo za čačane sipali trojke, a prvi put su i poveli na 25 sekundi pre kraja meča. Imali su veliku šansu i da pobede, ali su napravili faul i Nemanja Nikolić je bio precizan sa linije penala i tako je Sloga izborila produžetak.

Dodatnih pet minuta trojkom je otvorio Simeunović i taj rezultat stajao je više od dva minuta na semaforu. Nakon toga, viđeno je dosta slobodnih bacanja, a po prvi put korišćen je i VAR sistem, gde su treneri ali i sudije gledale nekoliko spornih situacija u prelomnim momentima ovog meča 1.kola. Pri vođstvu Sloge 97:95, Underwood promašuje jedno bacanje, ali na sredini terena krade loptu rivalu i zakucava za 99:95. Trener gostiju dobija drugu tehničku, isključujuću a onda je Stamenić ubacio dva slobodna bacanja, pa ukrao još jednu loptu i pogotkom postavio konačan rezultat 104:97.
Upozoravao je trener „belih“ Marko Dimitrijević da će ovo biti jako ozbiljan i težak meč, što se ispostavilo kao potpuno tačno i on je to ponovo naglasio na konferenciji za medije ….
„Pribojavao sam se ove utakmice, a još više kada je za njih potpisao i iskusni Dimić. Imali smo sreće, a oni opet nesreću da su im se povredila dva iskusna pleja. Ali kada imate alternativu u vidu mladog Ćurčića koji je reprezentativac u mlađim selekcijama i vrlo perspektivan igrač i trenera koji se ne boji da mu da veliku minutažu i pravu šansu, onda se desi ovakva utakmica. Mi smo otvorili meč bolje od njih, vodili smo i više od 15 poena razlike. Nažalost, kapiten Matović nam se na samom početku meča povredio. Oni u jednom momentu meča igrali sa pet malih igrača i mi smo morali da odgovorimo isto pa ko se bolje snađe. Moram da naglasim da smo u regularnom delu meča imali mnogo sreće kada su oni napravili faul daleko od koša i mi smo sa linije penala izborili taj produžetak. U dodatnih pet minuta, mi smo ti koji smo se bolje snašli i na kraju ostvarili važnu pobedu“., rekao je Marko Dimitrijević.
Svoje prve utiske nakon ove veoma zanimljive i teške utakmice, posebno za njega koji se povredio na početku meča, izneo je Stefan Matović, kapiten „belih“ iz Kraljeva ….

„Imali smo peh pre meča, a to je nemogućnost igranja jednog našeg visokog igrača, što nas je malo poremetilo, onda se ubrzo desila i moja povreda, pa je situacija u našoj ekipi bila teška. Igrači koji nisu ranije mnogo igrali dobili su svoju šansu. Promenili smo gotovo celu ekipu, pa smatram da još uvek moramo da se uigravamo i rastemo iz treninga u trening i iz meča u meč. Doveli smo zaista dobra pojačanja, i siguran sam da ćemo i na samom terenu izgledati sve bolje. Cilj nam je jasan, najbolji moguči plasman u Košarkaškoj ligi Srbije i idemo ka tome. Zahvalio bih se mnogo publici koja je došla zaista u velikom broju da nas podrži na premijeri u novoj sezoni i kao i uvek bili su naš šesti igrač.“, istakao je kapiten Sloge, Stefan Matović. Ekipa Marka Dimitrijevića narednog vikenda gostuje Kolubari iz Lazarevca. Izvor i foto KK Sloga