Odličnu i moćnu partiju ekipa Sloge pružila je konačno na svom parketu i tako je brejk napravljen na jednom od najneugodnijih terena u Valjevu protiv Metalca konačno potvrdila pobedom kod kuće. U okviru 14.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, „beli“ su u Kraljevu savladali beogradski Slodes Soccer Bet rezultatom 105:82 (27:17, 31:12, 27:28, 20:25). Dominantno su krenuli košarkaši Sloge od prvog minuta i pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu kada je prednost domaćih bila i viša od 30 poena. Lepo je bilo videti na samom terenu najmlađe igrače Sloge, juniore koji su dobili svoju minutažu i to već u prvih 20 minuta meča. Uspeli su košarkaši Slodesa u drugom poluvremenu da smanje praktično nedostižnu prednost tima Marka Dimitrijevića, ali je utakmica vodila ka samo jednom pobedniku. Priliku da da svoj prvi utisak nakon meča i važne pobede Sloge, imao je upravo jedan od najmlađih među „belima“, Veljko Kovačević
„Želeo bih da čestitam mojoj ekipi na zasluženoj pobedi i posebno na onome što smo pružili na terenu večeras. Mislim da smo imali i pokazali fizičku nadmoć nad protivnikom i to je bio jedan od ključnih faktora da dobijemo ovu utakmicu. Takođe bih čestitao i protivniku na fer i korektnoj partiji.“
Iako je Slodes na papiru trenutno najslabiji protivnik u ligi, Sloga se i za ovu kao i sve prethodne utakmice pripremala isto. Bez potcenjivanja protivnika, sa dosta respekta ali i velikim motivom da ostvare posle dužeg vremena pobedu u svojoj dvorani.
„Iskren da budem, malo sam se pribojavao ove utakmice. Slodes je ekipa koja je odigrala nekoliko dobrih utakmica ove sezone, neke je izgubila na jednu loptu. Tu je i jako težak raspored, igra se na svaka tri dana. Mnogi timovi, osim onih koji igraju ABA 2 ligu, timovi kao što je naš sa 8,9 igrača u rotaciji, nije lako da izdrže ovaj tempo. Mislim da su moji igrači na ovoj utakmici pokazali jednu ozbiljnost i da nijednog trenutka nisu potcenili ekipu Slodesa koja je inače u naš grad i došla već oslabljena. Jako smo ušli u utakmicu, takoreći rešili je i dosta pre samog kraja, zato sam želeo da rasteretim i odmorim neke ključne igrače. Još jednom čestitke i protivniku ali posebno mojim momcima koji su vrlo ozbiljno odigrali ovaj važan meč i na kraju ga dobili. Brzo slede pripreme za naredno kolo u kom igramo protiv Novog Pazara, a ukoliko je dobijemo završićemo prvi deo sezone na deobi prvog mesta na tabeli. Mislim da smo odradili jedan ozbiljan i jako dobar posao u prvom delu prvenstva. Čeka nas još 15 utakmica. Nećemo i ne želimo da ništa unapred govorimo, igramo od utakmice do utakmice, mislim da smo uradili sve kako treba i šta smo mogli do sada. U ovom momentu je najvažnije da se svi igrači oporave, odmore i da spremno i zdravo, bez ikakvih povreda i problema krenemo u drugo deo ove neizvesne sezone.“, ističe Marko Dimitrijević, trener KK Sloga.
U narednom kolu, koje je poslednje za prvi deo prvenstva, Sloga se sastaje sa već pomenutim Novim Pazarom, a taj meč igra se u Novom Pazaru narednog vikenda. Izvor KK Sloga #KLSRB