Najavili su u Slogi iz Kraljeva da je za njih svaki meč u drugom delu sezone AdmiralBet Košarkaške lige Srbije kvalifikacioni i najvažniji u borbi za opstanak. Koliku imaju želju da ostvare svoj cilj, pokazali su u meču 16.kola, kada je u Kraljevo stigao neugodan protivnik i tim koji je dosta izmenjen, odnosno pojačan u odnosu na prvi deo sezone. Sloga je savladala somborski Joker vrlo ubedljivim rezultatom 102:69 (23:12, 28:23, 29:23, 22:11). Od prvog po poslednjeg minuta ove utakmice domaći su imali prednost. Već sredinom prve četvrtine bilo je i plus10, uz veliku želju, ali i preciznost u šutu Sloginih igrača. Sredinom druge četvrtine kada je Joker uspeo da malo spusti prednost, igrači Sloge su sa tri vezane trojke otišli na plus 15, a vrlo brzo bilo je i 20 poena prednosti (50:30). U drugom poluvremenu prednost je i dalje rasla u korist Sloge, koji su se još više razigrali, na obe strane terena. Vrlo agresivna i odlična odbrana doprineli su sjajnom napadu, a ponovo su „beli“ pokazali koliko su dobri šuteri sa distance. Još jednom dali su više od 100 poena u utakmici koja im je bila najvažnija do sada.

„Moram da priznam da koliko god smo trenirali, radili i verovali, strepeli smo pred ovaj meč sa Jokerom. Strepeli smo kako ćemo odgovoriti na njihovu agresivnost a zanjući kakva je bila naša pređašnja igra i kakva nam je bila sezona do sada. Mnogo smo radili na tome da vratimo onu našu prepoznatljivu energiju iagresivnost, da odbrana bude prvo i osnovno a onda da tako lakše dođemo i do dobrog napada. Uspeli smo odmah, od samog starta da nametnemo naš ritam, pogodili baš dosta šuteva. Ali i pored toga, ono što mene najviše raduje kao trenera jeste podatak da smo imali 25 asistencija, što znači da je lopta imala odličan protok, tražio se igrač na najboljoj poziciji, kako ja to volim da kažem pas poštovanja igrača pored sebe koji ostane sam, pa su zato i šutevi ulazili. To su neke stvari koje smo uspeli da promenimo i to daje rezultata. Moram da dodam još, da me sa jedne strane brine Aleksa Kovačević koji se žalio na aritmiju i iako je započeo meč, nije uspeo da odigra do kraja. S druge strane, jako raduje partija Kevina Kangua, igrača koji se čekao, koji nikako da „proradi“, ali sam lično jako verovao u njega i dalje verujem i on je meni i timu u ovoj utakmici sa Jokerom vratio poverenje na najbolji mogući način. Treneru Lukajiću želim da se zahvalim i poželim njemu i timu sve najbolje u nastavku sezone.“, rekao je nakon važne pobede,trener Sloge, Saša Đorđević.

Kada se govori o statistici na ovoj utakmici, kod gostiju su se izdvojili Dejvis sa 15 poena, Kapetanović i Nikolić su ubacili po 11, a Vukas 10 poena. Mnogo razigraniji su bili domaći. Poenterski je najbolji bio standardni Simeunović, koji je ovoga puta ubacio 21 poen, pratili su ga Kangu sa 20 i novajlija Haris sa 19 poena uz osam asistencija. Kapiten Matović je dao 11 poena uz pet skokova, a možda najbolju partiju od dolaska u Kraljevo imao je Pavić, koji je ubacio 14 poena, ali index korisnosti mu je bio sjajan. Upravo je Pavić izneo svoje utiske nakon vrlo ubedljive pobede nad Jokerom iz Sombora.
„Ovo je bila izuzetno dobra utakmica za nas. Nadam se da je i publika uživala i mnogo im hvala što su došli u tolikom broju da nas podrže, jako nam to znači. Utakmicu smo otvorili na način na koji smo i hteli i kako smo se dogovorili u svlačionici. Odigrali smo od prvog do poslednjeg minuta kako smo želeli i kako smo trenirali, i nadamo se da je ovo samo početak nečega jako dobrog i da ćemo odigrati ovako dobro u drugom delu sezone.“
Jako lepe reči za Kraljevo, Slogu, publiku i sve u klubu imao je legendarni trener Željko Lukajić, koji je imao priliku da kratko vreme bude i na klupi Sloge kao trener, što nije zaboravio a uverio se da to nije zaboravila ni kraljevačka publika. Istakao je da je Sloga zasluženo slavila i bila bolji rival u ovom duelu, i poželeo „belima“ da izbore siguran opstanak u ligi, jer to svojom tradicijom i ljubavlju grada prema košarci, Sloga zaslužuje.
Nakon 16.kola, tim iz Sombora ima skor od 8 pobeda i isto toliko poraza i nalazi se na 8.mestu na tabeli. Sloga iz Kraljeva je ovom pobedom uspela da skoči nekoliko mesta na tabeli i sada je na 12.mestu sa ostvarenih 5 pobeda i 11 poraza. Izvor KK Sloga #klsrb