Košarkaši Sloge upisali su novu pobedu u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije. U meču 5.kola na domaćem parketu savladali su Slobodu iz Užica rezultatom 79:66 (16:11, 18:19, 24:18, 21:18). Još na samom početku meča, bilo je primetno da su igrači Sloge energetski malo pali, i da ih je stigao umor. Kada se na to dodaju kadrovski problemi, koji još uvek nisu rešeni, utakmica sa neugodnom užičkom Slobodom mogla je biti mač sa dve oštrice.

U većem delu prve deonice igralo se koš za koš, da bi izabranici Marka Dimitrijevića ubacili u jaču brzinu pred sam kraj prvih 10 minuta i igrom u tranziciji uspeli su da naprave nešto opipljiviju prednost. Najneizvesnija je bila druga četvrtina, koju su gosti na kraju i dobili poenom razlike, i nakon dvocifrene prednosti Sloge, uspeli su da spuste to na samo četiri poena.

U drugom poluvremenu Sloboda je ozbiljno zapretila kada je nakon nekoliko minuta igre uspela da izjednači na 36:36, ali su košarkaši kraljevačkog kluba vrlo brzo sve to anulirali i ponovo dobrom odbranom i brzom igrom u napadu na svom kontu imali 10 poena prednosti. U poslednjoj četvrtini dobrim i preciznim šutem spolja, Sloboda se ponovo primakla u nekoliko navrata na pola koša zaostatka, međutim iskustvo je presudilo da domaći tim na dozvoli i potpuni preokret. Posebno se u četvrtoj četvrtini istakao za Slogu Zoran Paunović koji je sa dva laka polaganja i veoma važnom trojkom i prelomio ovaj meč.

„Mnogo sam se plašio ove utakmice sa Slobodom. Velika je potrošnja igrača, moram da istaknem da smo mi za 16 dana odigrali šest utakmica i uz skraćenu rotaciju, to je pakleni tempo. I večeras je naravno nekoliko igrača bilo na parketu više od 30 minuta i njima čestitam, junački izdržavaju sve. Što se tiče ovog meča, imali smo kontrolu, osim u nekoliko navrata gde su oni prišli na pola koša zaostatka, mi smo uspeli da se vratimo iz svih tih nezgodnih situacija. Ozbiljan problem imamo sa slobodnim bacanjima, večeras smo ih promašili čak 11, a vrlo smo neprecizni bili što se toga tiče i u ABA 2 ligi. Utakmicu je prelomio skok, mi smo imali 13 skokova više, što je i za mene iznenađenje jer su oni vrlo skočna ekipa. Ostaje ova pobeda odmah iza nas, a predstoji nam priprema za sledeće kolo, gde nas dočekuje trenutno tim koji je bez poraza u dosadašnjem delu AdmiralBet lige, to je Dinamik.“, izjavio je Marko Dimitrijević, trener Sloge iz Kraljeva.

Kod „belih“ je u ovom meču čak pet igrača bilo dvocifreno. Đorđe Simeunović ubacio je 18, Paunović 15, Čekić 12, Jad 11 i 10 je postigao Underwood. Što je tiče gostujućeg tima, istakli su se Ćirković sa 14, 12 je dodao Matić a 11 poena Miladinović. Svoj debi pred domaćom publikom imao je novi igrač Sloge, Miloš Stajčić, koji je izneo svoje prve utiske nakon ove veoma bitne pobede.
„Posle dva poraza u balonu, znali smo da je ovo važna utakmica za nas i da moramo da je dobijemo. Trebalo je vratiti samopouzdanje ekipi i nekim igračima. Ja sam skoro došao i mogu da kažem da nam treba jako malo vremena da se kompletiramo, i igraćemo baš onako kako želimo.“, istakao je Stajčić.
Nakon pet odigranih kola, Sloga ima četiri pobede uz jedan poraz i deli treće mesto na tabeli sa ekipom Zlatibora. Naredni meč, za „bele“ iz Kraljeva biće najteži do sada, jer ih u Beogradu dočekuje neporaženi Dinamik Balkan Bet. Foto Miloš Živković Izvor KK Sloga #klsrb