Košarkaši Sloge zabeležili su još jedan poraz na domaćem parketu, što prateći dosadašnji deo sezone nije iznenađenje. U jednom od derbija vrha tabele, ekipa Zlatibora bila je bolja u meču 12.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije od Sloge u Kraljevu. Konačan rezultat glasio je 70:66 (15:12, 24:16, 12:21, 15:27) za tim iz Čajetine. Utakmicu je počela nadmetanjem u šutu sa distance. Neke trojke su pogođene sa obe strane terena, ali bilo je dosta promašenih šuteva, što je bio rezultat dobre odbrane oba tima. Sam značaj utakmice načinio je da igrači budu nešto nervoziniji na početku i naprave dosa grešaka. Sjajnim šutem Karapandžića za tri poena sa nešto manje od pola terena završena je prva četvrina u korist „belih“. Druga deonica bila je jako dobra za Slogu. Nasavili su u dobrom ritmu, a uz greške protivnika i svoje iskorišćene šanse prednost je polako rasla. Na samom kraju prvog poluvremena, izabranici Marka Dimitrijevića uspeli su da naprave i dvocifrenu prednost i na veliki odmor odu sa +11 (39:28). U drugom poluvremenu, totalni preokret. Igrači Zlatibora su za vrlo kratko vreme potpuno istopili prednost domaćih, na minut pre kraja treće deonice i poveli, ali je Sloga uspela da okrene i u poslednjih 10 minuta uđe sa malom prednošću. U poslednjoj četvrtini viđena je rezultatska klackalica, a timovi su se stalno smenjivali u vođstvu. Utakmica je završena kako je i počela, nadmetanjem u šutu za tri poena, gde je presudnu trojku pogodio Dimitrije Nikolić iz Zlatibora, a promašajem Filipa Samojlovića stavljena je tačka na ovaj duel.

„Prov bih čestitao ekipi Zlatibora na pruženoj igri i pobedi. Ponavalja nam se situacija da lošije igramo kod kuće, a zaista ne znam zašto je to tako. Što se tiče same utakmice, mogu da kažem da sam ja odigrao najlošiju utakmicu u dresu Sloge. Prodao sam jednu loptu u napadu i moja je greška bila prilikom primljene trojke Nikolića nekoliko sekundi pre kraja meča. Dogovor je bio da ga ja čuvam, ali nisam uspeo u tome i doživeli smo novi poraz na domaćem terenu. Ovaj meč moramo brzo da zaboravimo i idemo dalje, naredno kolo protiv Metalca iz Valjeva, a već smo videli kakava je liga, i da svako može svakoga da dobije.“, istakao je posle meča Nemanja Barać, igrač KK Sloga.

Trener “belih”, Marko Dimitrijević istakao je dva potpuno različita poluvremena svog tima.
“Odigrali smo dobro prvo poluvreme, iako je bilo dosta nerezonskih poteza i otišli smo na taj odmor sa dvocifrenom razlikom. Ekipa Zlatibora je ušla mnogo jače i koncentrisanije u drugi deo igre, iskoristili su i naše greške, brzo sustigli prednost a onda kada je bio egal, bolje su se snašli i dobili su ovaj meč. Čestitke Zlatiboru na pobedi, a mi nastavljamo sa radom i borićemo se u svakom narednom meču. Već sam dosta puta ranije govorio, već se ponavljam kao papagaj da je nama osnovni cilj 13 pobeda u ovoj ligi što bi nam obezbedilo neku sredinu tabele. Kada taj cilj ispunimo, onda ćemo imati i vremena i mogućnosti da razmišljamo šta i kako dalje.”, dodao je nakon poraza Marko Dimitrijević.
Što se tiče same statistike, kod Sloge su najefikasniji bili kapiten Stefan Matović koji je postigao 18 poena. Dvocifreni kod “belih” bili su još Samojlović sa 12, Kostić sa 11 i Simeunović koji je ubacio 10 poena. U pobedničkom timu, Zlatibora iz Čajetine, dominantan je bio takođe kapiten tima, Dušan Kutlešić sa 22, Nikolić je dodao 16 i Lee Ross 11 poena. Izvor KK Sloga #KLSRB