Košarkaši Sloge zabeležili su treću ovosezonsku pobedu, drugu na domaćem terenu, a savladali su Dynamik BalkanBet rezultatom 84:81 (22:16, 17:22, 26:22, 19:21). Ova utakmica bila je jako važna za oba tima, koja ovu sezonu nisu počela onako kako se očekivalo. Zato je i viđena grčevita borba tokom svih 40 minuta, ali pobedu je na kraju odnela Sloga, koja je u ključnim trenucima bila koncentrisanija i preciznija. Prva četvrtina je bila u egalu dok Stefanović nije pogodio dve trojke za domaće i tako doneo nešto osetljiviju prednost. Seriju su napravili igrači Dynamika u drugoj deonici i preokrenuli rezultat u svoju korist, a na kraju prvog poluvremena jedan poen više imala je Sloga (39:38). I u trećoj četvrtini igralo se u serijama, najpre su gosti još jednom preokrenuli i poveli, a onda je Sloga serijom 14:2, došla do najvećih +8, a ovaj desetominutni period su završili sa 65:60. Nakon tri minuta igre u poslednjoj četvriti, „beli“ su konačno došli do dvocifrene prednosti (73:63) i činilo se da su slomili otpor protivnika, ali nije bilo tako. Borili su se igrači Saše Nikitovića i nisu odustajali do poslednjih sekundi, topili su prednost i trojkom Šljivančanina čak poveli 81:79 na nešto više od dva minuta pre kraja utakmice. Simeunović umesto izjednačenja, promašio je dva slobodna bacanja, međutim gosti gube loptu dva puta u poslednjim sekundama a to je iskoristio Mikavica koji je bio precizan sa linije penala a zatim iz kontre postigao još jedan koš koji je i doneo konačan rezultat 84:81. Pobedom je bio zadovoljan trener Sloge, Marko Dimitrijević, koji kaže da ne bi bilo nezasluženo ni da su gosti slavili.

„Ja na svakoj konferenciji isitčem da je liga ove godine skroz izjednačena i naš večerašnji protivnik, Dynamik mogao je umesto jedne da ima već četiri pobede. Takva se liga i tako se lako ulazi ali lako može i da se ispadne. Za nas je ovo bila utakmica koju moramo da dobijemo, posebno i jer je na domaćem terenu. Ne mogu da kažem da nismo dobro igrali, ali nam je ponovo falila koncentracija u pojedinim minutima meča. Ako kažemo da se Šljivančaninu zatvori leva strana, a on nam da 16 poena u levu stranu, onda je to problem. Drugi problem je bio taj što nas je ekipa mlađa od nas fizički „prebila“. Oni su jako mladi ali fizički dosta jaki i odlično selektirani, ali mi smo našim iskustvom morali da upravo u tom segmentu, fizički izdominiramo, a nismo. Čestitao bih Saši Nikitoviću koji već godinama radi odličan posao i koji svake sezone ima gotovo kompletno nov tim, vrlo mlade momke od koji pravi gotove igrače i oni idu dalje. To je jedinstveno u našoj ligi i čestitam mu na tome. Što se ove utakmice tiče, ne bi bilo uopšte nepravedno da je otišlo na njihovu stranu. Važnu smo pobedu upisali, malo se lakše diše, ali smo i dalje jako daleko od našeg cilja. Znamo da moramo da idemo u svaku utakmicu ozbiljno i po pobedu. Verujem da ćemo izboriti opstanak ove godine i da nećemo obrukati i razočarati kraljevačku publiku.“, bio je jasan i optimističan posle pobede Marko Dimitrijević.

Važnu rolu, posebno u četvrtoj četvrtini kada se manje-više lomio rezultat imao je Bogdan Petrović, koji je više puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja i lepo je iskoristio svoje minute na parketu. Poene su odlično rasporedili Slogini košarkaši, a na listi strelaca nisu bila samo dva igrača koja su ukupno odigrala dva minuta. Ipak, najefikasniji bili su Simeunović i Stefanović sa po 15 i Mikavica sa 13 postignutih poena (5as i 7sk). U timu Dynamika, iskočila su četiri igrača sa dvocifrenim učinkom. Šljivančanin postigao je 18, Pen i Paunović po 17, a Radošić je ubacio 16 poena. Još jednom koliko je značajna ovo bila pobeda za Slogu, naglasio je igrač „belih“, Bogdan Petrović.

„Želeo bih da čestitam ekipi Dynamika na dobroj igri i prikazanoj velikoj borbi. Njihova pozicija na tabeli ne prikazuje realno stanje ni njihovog tima ni igre koju pokazuju na terenu i sigurno će oni kako sezona bude odmicala upisivati nove pobede i biti mnogo bolje plasirani. Ovaj meč je bio i nama i njima jako važan i morali smo da pobedimo. Bili smo u pojedinim trenucima meča i u konfuziji koju nismo želeli, ali smo uspeli da se izborimo i sa protivnikom i sa našim oscilacijama. Upisali smo jednu značajnu pobedu, sada idemo dalje i u novu borbu. Već nas jako brzo očekuje meč u Beogradu sa ekipom OKK Beograda, što je još jedan duel u koji ćemo ući sa velikom željom i motivacijom da pobedimo.“, dodao je Bogdan Petrović.

Nakon 8.odigranih kola u novoj AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije, Dynamik BalkanBet ostao je na poslednjem mestu na tabeli sa skorom od jedne pobede i sedam poraza, dok je Sloga popravila svoj plasman, pa je sada na poziciji 11 sa upisane tri pobede i pet poraza. Izvor KK Sloga #klsrb