Košarkaši Slobode doživeli su još jedan poraz na svom terenu. Važnost meča i rezultatski imperativ učinili su da u odsudnim momentima igračima Slobode popusti koncentracija. Ovoga puta slavila je Sloga rezultatom 75:76 na poluvremenu (37:39).

Prva četvrtina pripala je gostima (17:21), Sloboda je uspevala da preko raspoloženog Nekića zadrži priključak. U drugoj četvrtini izjednačene su obe ekipe, u redovima ekipe iz Kraljeva budi se Simeunović, dok na drugoj strani zapažen učinak ima i novajlija Slobode Nemanja Nikolić. Na odmor gosti idu sa dva poena viška (37:39).

Treća četvrtina donosi bolju igru Slobode, koja u jednom trenutku dolazi do 7 poena prednosti, ali ni to nije bilo dovoljno za slavlje. Pad koncentracije u poslednjoj deonici meča dovodi do preokreta, Sloboda se budi u finišu i stiže prednost Sloge. Sloboda je imala poslednji napad i 9 sekundi za realizaciju, ali Ćirković ovoga puta nije uspeo da pogodi trojku za pobedu. Još jedno neprijatno iskustvo za mladu ekipu Slobode u čijim redovima su dobar utisak ostavili centar Nekić i debitant Nikolić sa po 14 postignutih poena, 13 je dao Ćirković, po 12 Ilić i Miladinović.

U pobedničkoj ekipi blistao je Simeunović sa 19 poena, Stamenić je pogodio 4 trojke (12 poena). Dvocifren učinak imali su još Paunović sa 11 i Čekić sa 10 poena. Izvor KK Sloboda #klsrb