Košarkaši Dynamika zabeležili su drugu pobedu u nizu, savladavši večeras u hali Jezero domaći SPD Radnički rezultatom 96:89.
Sjajno su Kragujevčani otvorili susret i več početkom druge deonice stigli do ogromnih plus 20 – 30:10. I kada su svi prisutni očekivali da će ovo biti rutinska pobeda domaćih i da će neizvesnost izostati, na scenu je stupila četa Stevana Mijovića.

Iz minuta u minut, Dorćolci su dodavali gas i postepeno smanjivali prednost domaćina, koji su se i dalje trudili da ostanu u igri za nova dva boda. Međutim, mladi Beograđani bili su uporni i pred kraj treće četvrtine stigli su do potpunog preokreta.

U poslednjoj deonici nastupila je rezultatska klackalica, gde je bila primetna ogromna želja obe ekipe za trijumfom. Gosti su ipak bili smireniji, staloženiji i bolji u završnici i sasvim zasluženo „oteli“ bodove Kragujevčanima, koji večeras imaju za čim da žale.
Mladi srpski reprezentativac, Andrej Kostić, je dominirao svih 40 minuta i dokazao da je budućnost srpske košarke. Utakmicu je završio sa 28 poena, četiri asistencije i tri skoka, uz fantastičan procenat šuta za tri poena (šest od sedam).

SPD Radnički : Dynamic 89:96 (26:10, 20:27, 20:28, 23:31)
SPD Radnički: Sharp 2, Trunić 13, Davidson 5, Filipović, Marković 4, Marić, Labović 4, Vasiljević, U. Nikolić 8, Dautović 26, D. Nikolić 9, Grant 18.
KK Dynamic: Robinson 22, Ristić 13, Dishman 4, N. Kostić 7, Lugić 7, Plisnić, Petrović 2, Lakić 12, Malešević 1, Dišić, A. Kostić 28, Nekić. #klsrb