Кošarkaši Zlatibora pobedili su OКК Beograd rezultatom 81:71 u sedmom kolu Admiral bet Кošarkaške lige Srbije na domaćem terenu u Sportskoj dvorani Čajetina.
Čajetinci su došli do šeste pobede u sezoni kojom ostaju pri vrhu tabele, iako nisu pružili blistavu igru. Meč je obeležilo odlaganje od 30 minuta zbog kašnjenja beogradske ekipe izazvanog zastojem u saobraćaju.
Trener „klonfera“ Vule Avdalović istakao je da kašnjenje nije uticalo na igru njegovog tima, ali je razlika koju je Zlatibor stekao u prvoj četvrtini održana do kraja meča. Domaći su dobro šuterski otvorili meč sa pogotkom Đurana, na to se nadovezao Đukanović i Zlatibor je ubrzo stekao stekao dvocifrenu prednost.

Oslabljeni OКК Beograd je bez Nenada Miljenovića i Borisa Savovića bio napadački ograničen, ali se drugom Miljenoviću, Stefanu poenima pridružio mladi Jelavić. Dobrom igrom visokih igrača Joksimovića i Tejića Zlatibor je održavao prednost, ali kako je meč odmicao sve primetnije su bile greške i pad koncetracije u igri oba tima. Iako su domaći vodili i sa 18 poena prednosti, gosti su u poslednjem kvartalu smanjili zaostatak.
Najefikasniji kod pobednika bio je Brano Đukanović sa 23 poena, dok je 16 poena upisao Marko Tejić uz sedam skokova. Кapiten Nemanja Protić je postigao 13 poena uz tri asistencije, dok je dvocifren učinak imao i Lazar Joksimović sa 10 poena. Za OКК je 18 poena ubacio kapiten Stefan Miljenović, 14 je dodao borbeni rezervista Asim Đulović, a 13 je ubacio Andrej Jelavić. U narednom kolu Zlatibor sa učinkom 6/1 ide na gostovanje Mladosti u Zemunu, dok beogradski tim koji ima tri pobede i četiri poraza dočekuje Slogu. Izvor KK Zlatibor Gold Gondola #klsrb