Кošarkaši Zlatibora opravdali su ulogu favorita i kao gosti pobedili ekipu Metalca rezultatom 103:75 (20:28, 21:27, 21:27, 13:21) u duelu 22. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Čajetinci su baš kao i u prvom delu sezone uspeli da nanesu protivniku još jedan ubedljiv poraz i potvrde dobru formu pred nova iskušenja u ABA 2 ligi.

Držali su se domaći sve do finiša prve četvrtine, ali uvodne izgubljene lopte najavile su dalji tok susreta. Polaganjem Čabrila u 12. minutu razlika je bila i dvocifrena, a do kraja prvog poluvremena novom trojkom Nikolića u jednom trenutku iznosila i čak 15 poena, 43:28. Čak 15 izgubljenih lopti domaćih u prvih 20 minuta, ali i čak devet trojki iz 18 pokušaja Čajetinaca bili su najvažniji parametri u ovom delu igre.

I u nastavku gledali smo istu sliku, pokušavali su domaći na sve načine da bar meč učine neizvesnim, međutim na drugoj strani protivnik je dominirao u obe faze. Agresivnom odbranom puleni Strajina Nedovića naterali su na brojne greške i laganim poenima u tranziiciji praktično već u trećem kvartalu otklonili sve dileme. Do kraja meča većih uzbuđenja nije bilo, s tim što su se se svi gostujući košarkaši upisali u listu strelaca.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Dimitrije Nikolić sa 21 poenom, Dušan Kutlešić je dodao 14, a Sandi Grubelić 11 koševa. U poraženom timu Uroš Luković je ubacio 20 poena, a Igor Mijajlović duel okončao sa 14 poena. Foto Sreten Pantelić Izvor KK Metalac #KLSRB