Prvi trijumf Leskovčana, Zdravlja u drugom poluvremenu slomilo otpor Čačka 94 Quantox
Košarkaši Zdravlja zabaležili su prvu pobedu u novoj sezoni AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Leskovčani su ubedljivo savladali Čačane rezultatom 87:66 (21:13, 19:25, 26:13, 21:15). Domaćin je bolje otvorio meč i uz podršku više od 800 navijača več u 4. minutu imao 10 poena prednosti (18:8). Gosti su u drugoj četvrtini iskoristili opuštanje domaćih u odbrani, pa su rivali na odmor otišli gotovo rezultatski izjednačeni (40:38).

U nastavku potpuna dominacija leskovačkih košarkaša. Ekipa Zdravlja je predvođena Jovanovićem i Lampkinom uvećavala prednost iz minuta u minut, pa su u poslednjih 10 minuta domaći košarkaši ušli sa 10 poena prednosti (66:51). Čvrstom odbranom i sa kvalitetnim rešenjima u napadu Leskovčani su meč rutinski priveli kraju i uvećali prednost na konačnih 21 poen razlike.

Najbolji u domaćem timu bili su Stevan Jovanović (18 poena i 5 skokova) i Jacob Lampkin koje je jedan skok nedostajao za dvocifren učinak u dve kategorije (16 poena i 9 skokova). Napadački raspoložene saigrače imali su u Stojanoviću i Tavakalayanu koji su meč završili sa po 13 postignutih poena.
U redovima Čačka 94 Quantox bolji od ostalih mladi Đorđe T. Ćurčić sa 20 poena i Đorđe V. Ćurčić sa 9 poena, kojima se u košgeterskom učinku pridružio iskusni Đorđe Tresač sa 15 poena.
U 4. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Lazarevcu gde će odmeriti snage sa ekipom Kolubare. izvor i foto KK Zdravlje Leskovac #klsrb