Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP rezultatom 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19) u prvoj utakmici finalne serije Košarkaške lige Srbije.

Finalna serija se seli u FMP Arenu i u nedelju 19.06. u 20 časova Zvezda će imati priliku da podigne šampionski pehar. U pravu četvrtinu košarkaši Crvene zvezde ušli su čvrsto, nošeni sjajnom podrškom sa tribina (4000 gledalaca u dvorani).
Ognjen Kuzmić odigrao je odličnu četvrtinu, za 6 minuta na terenu imao je perfekat šut, dao je pet koševa iz pet pokušaja! Pored toga, imao je i zakucavanje, kao i Ostin Holins. Gotovo svi igrači koji su se našli na terenu upisali su se u listu strelaca. Prva četvrtina završena je rezultatom 24:18.

Drugu deonicu obeležio je Luka Mitrović sa svojih 9 poena. Holins, Eron Vajt i Mitrović šutirali su sa linije slobodnih bacanja, uspešnih je bilo osam od devet. Efikasan je bio Vajt sa sedam poena, a Holins je imao dve sjajne asistencije. Timski je napravljena serija od 22:2, a samim tim i najveća prednost +24! Prvo poluvreme završeno je rezultatom 53:29. Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu, igrači Crvene zvezde nošeni pesmom koja nije prestajala nastavili su u istom ritmu a podrška sa tribina bila je jasan pokazatelj koliko je svima važna ova utakmica i pobeda!

Trojke su postigli Stefan Marković i Ognjen Dobrić, a šuteve za dva poena dodali su kapiten Branko Lazić, Holins, Mitrović… Kuzmić je nastavio da pogađa, do kraja treće deonice dao je 17 poena! Treća četvrtina završena je rezultatom 79:52.
U poslednjih 10 minuta ostvarena je prednost od +30! Redom su pogađali Lazić, Dobrić, Lazarević.. Dobrić je dao dodao još dve trojke, a potom je i Lazarević zakucao na asistenciju Dejana Davidovca. Sjajno se snašao Nikola Ivanović i iz pada pogađa neverovatan šut. Tri i po minuta do kraja meča Crvena zvezda stigla je do 103 poena! Upisao se i Maik Cirbes u finalnoj seriji, ubacio je šest poena. Utakmica je završena rezultatom 110:71. Ovu utakmicu obeležio je još jedan jubilej u Zvezdinim redovima, Dejan Davidovac odigrao je 300. utakmicu u crveno-belom dresu!  Crvena zvezda MTS – FMP 110:71( 24:18, 29:11, 26:23, 31:19)
КК Crvena zvezda: Lazarević 8, Davidovac 2 (3 as), Mitrović 11, Lazić 11, Kalinić 4 (4 as), Dobrić 14, Holins 6, Ivanović 13 (9 as), Marković 9 (7 as), Vajt 9, Kuzmić 17, Cirbes 6
Nikola Ivanović: „Mislim da smo stvarno odigrali kvalitetno, sve vreme smo kontrolisali meč i na kraju ubedljivo slavili. Nadam se da ćemo imati isti pristup i u drugom meču, da u Železniku završimo sezonu. Nadamo se da sa Holijem nije ništa ozbiljno. Što se tiče moje igre, da sam igrao i bolje, opet ne bih bio zadovoljan, ključno je uvek davati sve od sebe.“
Dejan Radonjić:

“Idemo sa 1-0 u sledeći meč. Najbitnije je da ovakvim pristupom ne dozvolimo da nam se desi situacija kao posle prve utakmice protiv Mege. Očekujem da će ekipa odreagovati dovoljno dobro da dođemo do još jedne pobede i završimo sezonu, bez obzira što ćemo igrati bez Holinsa.
Mislim da smo imali pravi pristup finalu iako smo favoriti, kontrolisali smo meč, ali treba razmišljati o tom drugom meču protiv Mege koji smo izgubili katastrofalnom igrom. Nadam se da se to neće opet desiti. Utakmica broj 2 igra se u nedelju od 20 časova u FMP Areni u Železniku. Izvor KK Crvena zvezda mts #KLSRB