Košarkaši Dunava zabeležili su prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Alasi su bili bolji od veoma čvrste ekipe Vršca rezultatom 76:69 (19:14, 29:23, 14:16, 14:16).
Gledaoci u Hali Park imali su priliku da uživaju u dobroj i uzbudljivoj utakmici. Iako je Dunav vodio svih 40 minuta i u dva navrata, krajem prvog poluvremena i sredinom treće deonice, imao i dvocifrenu prednost, utakmica je rešena tek u poslednja dva minuta. Iskusnija ekipa Vršca nije se predavala do kraja i maksimalno je koristila oscilacije u igri mladog tima Dunava. Ipak, domaći su i pored problema sa ličnim greškama ali i oslabljeni neigranjem dva prvotimca, uspeli da sačuvaju prednost i ostvare prvu pobedu u sezoni. Pored osvojena dva boda, domaću publiku može da raduje i velika borbenost i pristup igri plavo belih. Dunav su večeras predvodili Dušan Juzbašić sa po 16 poena i skovova, Đorđije Jovanović sa 15 poena i Mihailo Petrović sa 14 poena. Kod gostujuće ekipe Miloš Nikolić postigao je 13, dok su Jurček i Dimić ubacili po 11 poena.
Dunavu slede gostovanja u Užicu i u Lazarevcu, a Vršac u narednom kolu dočekuje ekipu Zlatibora. Izvor KK Dunav #KLSRB