Košarkaši Zdravlja pobedili su sinoć u Leskovcu, u utakmici 29. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipu Kolubare rezultatom 100:91 (18:33, 27:27, 27:18, 28:13).
Leskovčani su do velike pobede stigli herojskim preokretom, iako su gosti u jednom trenutku imali čak 18 poena prednosti (10. minut 15:33). Ekipa je pokazala karakter, ali i visok sportski moral, jer je ovo bila jedna od utakmica koje su odlučivale u borbi Kolubare i Radničkog za opstanak u KLS.

Gosti su u drugoj četvrtini održavali visoku prednost, a nervoza kojom je obilovao ovaj meč i velika želja domačih da se od vernih navijača oproste pobedom, kulminirala je u završnici prvog poluvremena kada su tehniče a zatim i isključujuće greške dobili predsednik Zdravlja Igor Stojanović a zatim i trener Lazar Spasić, pa je ekipu sa klupe u nastavku vodio pomoćni trener Nikola Ristić. Tokom pauze tehničku grešku je dobio i Stojković pa je drugo poluvreme počelo izvođenjem slobodnog bacanja gostiju.

Svi ovi događaji na parketu dodatno su pokrenuli i igrače i navijače koji su u drugom poluvremenu velikim preokretom stigli do velike i simbolički veoma značajne pobede. Kraj utakmice skoto hiljadu navijača dočekalo je na nogama, uz veliko zadovoljstvo zbog zaslužene pobede u duelu sa ekipom kojoj bi trijumf u Leskovcu obezbedio opstanak u Košarkaškoj ligi Srbiji. U poslednjem, 30. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Beogradu gde će odmeriti snage sa ekipom Mladosti. S. Stamenković Izvor: KK Zdravlje Leskovac #KLSRB