Beogradski derbi pripao je povratniku u elitno košarkaško društvo Srbije. Košarkaši BKK Radničkog pobedom se obeležili početak sezone, slaveći na gostujućem terenu nad ekipom Dynamik Balkan Bet rezultatom 82:75.

Četa Marka Boltića odlično je otvorila meč i već tada stigla do osetljive prednosti koju je uspela da sačuva do kraja.
Domaći su se probudili tek u drugom poluvremenu, naročito u poslednjoj četvrtini. Uspeli su da pronađu snagu i u finišu meča dođu na jedan posed zaostatka.
Ipak, snage za potpuni preokret nije bilo jer su se Dorćolci namerili na iskusnog protivnika , koji je na kraju mirno priveo utakmicu kraju zahvaljujući koševima sa distance u prelomnim trenucima meča.
Gledaoci su mogli da uživaju u pravoj takmičarskoj utakmici, koju je obeležilo dosta kontakta i atraktivnih poteza.

Dynamic Balkan Bet – BKK Radnički 75:82 (18:29, 13:18, 17:17, 27:18)

Dynamic Balkan Bet: Robinson 9, Ristić 11, Dishman 13, Protić 4, Lugić 14, Plisnić, Petrović, Lakić 9, Malešević, Dišić, Kostić 15, Nekić.

BKK Radnički: Lewis 6, Jovanović, Peno 17, Tofoski 4, Lešić 16, Dilparić 2, Dobrašinović 2, Gazibegović 5, Perović, Mijović 5, Sokolović 22, Stojadinović 3