KK Vršac – KK Tamiš 92:97 (20:24, 19:29, 24:25, 29:19) Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: Arsenijević, Prpa, Marković.
VRŠAC: Radovanović, L. Jovanović 5, S. Jovanović 3, Agoč 11, (4 sk), Ilić 14 (6 sk), Jurček 5 (5 sk, 5 as), Vasiljević 16 (4 sk), Dimić 25, Milić, Jeković 5, Tejić 8.
TAMIŠ: Vidić 2, Solomun, Lugić 13 (5 sk), Hardi 16, Radović 6 (4 as), Šinik, Todorović 9 (5 sk), Kovačević 16 (9 sk), Smiljanić 17 ( sk, 4 as), Ostojić, Terzić, D. Đorđević 18.

Južnobanatski derbi nije ništa bitno odlučivao po pitanju plasmana, ali je bio prava poslastica za ljubitelje košarke. Igralo se izrazito napadački na obe strane, bez mnogo defanzivnih kalkulacija a gosti su izvojevali sedmu uzastopnu pobedu zahvaljujući izuetnom šuterskom nadahnuću. Igrači Vršca kasnili su sa reakcijom na dobru igru izabranika trenera Bojana Jovičića čitavo poluvreme, pa je Tamiš u polovinom treće četvrtine imao prednost od 24 poena razlike (65:41). Šutersku seriju Dimitrija Đorđevića iz prvog poluvremena, kada je nanizao četiri uzastopne trojke, u drugom je nastavio Smiljanić, i to u trenucima kada je Vršac prišao na samo 5 poena zaostatka. Najbolji igrač meča uvek je imao rešenje, najčešće preciznim dalekometnih šutem preko ruke protivnika. Zaslužen trijumf Pančevaca, Vrščani su tokom najvećeg dela utakmice izgledali kao da su već na odmoru. B. Josimov Izvor KK Vršac #KLSRB