Кošarkaši Metalca poraženi su od užičke Slobode rezultatom 95:84 (22:22, 23:22, 21:21, 29:19) u susretu 27. kola AdmiralBet Кošarkaške lige Srbije. Bez suspendovanog Đurana i povređenog Amstronga činilo se da će Užičani imati lak posao u valjevskoj hali, međutim nije bilo tako, domaćin se grčevito borio ostavivši srce na parketu sa svim raspoloživim snagama uključujući i kadete rođene 2007. i 2008. godine.

Motivisani Valjevci predvođeni Gruborom ravnopravno su se borili sa gostima, u čijem su sastavu i pored dosta defanzivnih problema prednjačili šuterski raspoloženi Finč i Borovićanin. Motivisani su bili i mladi igrači Metalca, a posle dve trojke Jankovića domaćin je u finišu poluvremena imao i „plus pet“.
Brojni ofanzivni skokovi pulena Vladimira Lučića obeležili su treći kvartal, ali i dalje nije moglo do osetnije prednosti. Poenima Bajića i Grubora Valjevci su ponovo stigli do vođstva, koje je ispušteno zahvaljujući protivničkim centrima.

Isključenje Sinoveca i novi ulazak Borovićanina bili su ključni detalji u poslednjoj četvrtini u u kojoj nije bilo rešenja za Finča. Trojkom sjajnog Amerikanca koji je mnogo problema zadavao čuvarima Sloboda je tri minuta pre kraja stigla do 89:79 i tada je bilo jasno da bodovi idu u Užice.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Vuk Borovićanin sa 24 poena i deset uhvaćenih lopti i Branislav Đekić koji je većinu od 17 poena ubacio u drugom poluvremenu. Na drugoj strani Grubor je susret okončao duel sa 26 poena i osam uhvaćenih lopti, a Popović dodao 20 koševa. Foto Sreten Pantelić Izvor KK Metalac #klsrb