Seniorski tim OKK Beograda je danas na svom parketu pretrpeo poraz u susretu 14. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije u sezoni 2022/23. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Vojvodine koja je slavila rezultatom 67:72 (23-16, 13-21, 19-22, 12-13). Večeras je u susretu 14. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom KK Vojvodina iz Novog Sada i pretrpela osmi ovosezonski poraz. Plavo-beli su odlično otvorili utakmicu i već u prvoj četvrtini stekli opipljivu prednost. Međutim, gosti su u drugoj deonici zaigrali bolje i na pauzu u poluvremenu otišli sa poenom prednosti. U drugom poluvremenu Novosađani su u obe četvrtine bili nešto bolji rival i u završnici su uspeli da stignu do pobede.

Najbolji u redovima plavo-belih bili su Stefan Miljenović (21p, 6sk, 3as, 2uk), Timotej Malovec (15p, 3sk, 2as, 1uk), Nenad Miljenović (10p, 3sk, 3as), Andrija Jelavić (6p, 9sk, 4as, 4blk), Darko Balaban (6p, 4sk, 1as, 1blk) i Luka Paunović (5p, 1sk, 2as), dok su se u redovima gostiju istakli Stefan Mitrović (15p, 1uk), Nikola Gaćeša 13p, 6sk, 2as, 1uk), Uroš Banjac (10p, 8sk), Stefan Šajin (8p, 6sk, 1as, 2uk), Marko Ljubičić (8p, 2sk, 5as, 1uk), Luka Nedeljković (7p, 3sk, 1as, 1uk) i Koča Jovović (6p, 9sk, 6as, 1uk). U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Slobode. Foto Ivica Veselinov Izvor OKK Beograd #klsrb