Seniorski tim OKK Beograda je večeras na domaćem parketu pretrpeo poraz u okviru 3. kola nove AdmiralBet košarkaške sezone 2022/23. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom subotičkog Spartaka koja je slavila rezultatom 86:89 (22-22, 26-26, 19-26, 19-15).

Večeras je u susretu 3. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali “Mega Factory“ odmerila snage sa ekipom KK Spartak Office Shoes i pretrpela drugi ovosezonski poraz. Dva tima su tokom prve dve četvrtine bila u potpunosti ujednačena, pa sa na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom na semaforu. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su gosti bili bolji rival, zbog čega su u poslednji period igre ušli sa sedam poena prednosti. Plavo-beli do kraja susreta nisu uspeli da preokrenu rezultat, pa su Subotičani zabeležili trijumf i upisali nove bodove.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Nenad Miljenović (20p, 3sk, 6as, 1uk), Darko Balaban (14p, 7sk, 3as), Luka Paunović (14p, 4sk, 4as), Stefan Miljenović (12p, 6sk, 2as), Andrija Jelavić (11p, 14sk, 1uk) i Aleksa Milenković (9p, 10sk, 1uk, 3blk), dok su se u gostujućem timu istakli Filip Barna (27p, 7sk, 1as, 3uk, 1blk), Patrick Terrence Hardy Jr (24p, 8as, 4uk), Aleksandar Sokolović (9p, 5sk, 9as) i Vanja Gazibegović (7p, 7sk, 1as, 2blk). U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti domaćin, a odmeriće snage sa ekipom Mladosti. Foto Andrija Soković Izvor OKK Beograd #klsrb