Seniorski tim OKK Beograda je večeras na svom parketu pretrpeo poraz u 19. kolu aktuelne košarkaške sezone 2021/22. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Mladosti koja je slavila rezultatom 100:112 (21-31, 25-18, 25-31, 29-32).

Večeras je u susretu 19. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom zemunske Mladosti i pretrpela deseti ovosezonski poraz. Gostujući tim je dobro otvorio utakmicu i već u prvoj četvrtini stigao do dvocifrene prednosti. Plavo-beli su u drugom periodu igre zaigrali bolje u odbrani i smanjili prednost rivala, ali su u nastavku utakmice u tom segmentu bili ispod neophodnog nivoa. Na kraju, zaslužena pobeda gostiju koji su bili bolji tim tokom najvećeg dela susreta.

Najbolji u redovima plavo-belih bili su Petar Kovačević (28p, 6sk, 2as, 2uk), Oleksandr Kobzystyi (20p, 5sk, 3as), Andrija Grbović (19p, 4sk, 1as, 1blk) i Luka Paunović (9p, 1sk, 6as, 4uk), dok su se u redovima gostiju istakli Jr Otis Antoine Livingston (27p, 3sk, 7as, 1uk), Andrija Bojić (27p, 8sk, 1as), Shane Marqui Gibson (16p, 4sk, 1as, 3uk, 2blk), Nikola Kovačević (11p, 2sk) i Đorđe Milosavljević (8p, 5sk, 5as, 1uk).U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Sloge.Foto Ivica Veselinov Izvor OKK Beograd #KLSRB