Seniorski tim OKK Beograda večeras je na gostujućem parketu ostvario pobedu u zaostalom susretu 23. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije u sezoni 2022/23. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Sloge i slavili rezultatom 80:96 (18-27, 29-23, 21-23, 12-23).

Sinoć je u zaostalom susretu 23. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Sportskog centra Ibar u Kraljevu odmerila snage sa ekipom Sloge i ostvarila šesnaestu ovosezonsku pobedu. Plavo-beli su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu završili sa devet poena prednosti. Ipak, domaći tim je zaigrao bolje u drugoj deonici i na poluvreme otišao sa tri poena zaostatka. Nakon ravnopravne igre u trećoj četvrtini ušlo se u završnu deonicu u kojoj su košarkaši OKK Beograda odigrali odlično u odbrani i na kraju stigli do ubedljivog trijumfa.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Luka Vudragović (22p, 2sk, 1blk), Stefan Matović (14p, 5sk, 3as, 1blk), Paul Underwood (12p, 6sk, 8as, 1uk), Zoran Paunović (11p, 5sk, 3as, 1uk, 1blk) i Bogdan Savić (8p, 2sk, 2as, 1uk, 1blk), dok su se u redovima plavo-belih istakli Nikola Topić (33p, 3sk, 5as, 3uk), Stefan Miljenović (18p, 4sk, 3as, 1uk), Andrija Jelavić (14p, 5sk, 4as), Predrag Samardžiski (9p, 6sk, 2as), Aleksa Milenković (6p, 7sk, 2as, 2uk), Timotej Malovec (6p, 3sk, 2as) i Marko Vukčević (6p, 1sk, 2as, 1uk).
U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Kolubare LA 2003. Foto Ivica Veselinov Izvor OKK Beograd #klsrb