Seniorski tim OKK Beograda je večeras na svom parketu ostvario pobedu u dvanaestom susretu aktuelne košarkaške sezone 2021/22. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Slobode i slavili rezultatom 91:90 (23-27, 24-18, 22-15, 22-30).

Večeras je u susretu 12. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom KK Sloboda iz Užica i ostvarila sedmu ovosezonsku pobedu. Gosti su bolje otvorili meč i prvu četvrtinu rešili u svoju korist. Usledile su potom dve četvrtine u kojima su plavo-beli zaigrali bolje i u poslednju deonicu ušli sa devet poena prednosti. Užičani su dobrom igrom u završnici utakmice uspeli da sustignu i prestignu domaći tim, ali je pogodak za dva poena Danila Labovića na samo četiri sekunde do kraja susreta doneo važan trijumf ekipi OKK Beograda.
Najbolji u redovima domaćina bili su Petar Kovačević (26p, 10sk, 4as, 3uk), Luka Paunović (14p, 4sk, 1as, 2uk, 2blk), Oleksandr Kobzystyi (12p, 5sk, 1as, 1uk, 1blk), Mihailo Mušikić (11p, 11sk, 5as, 1uk, 3blk) i Luka Mitrović (9p, 1sk, 3as), dok su se u redovima gostiju istakli Aleksa Ilić (30p, 7sk, 2as, 1blk), Đorđe Dimitrijević (18p, 7sk, 3as, 1uk), Đorđe Božić (11p, 2sk), Jan Novak (9p, 3sk, 6as, 1uk, 1blk) i Aleksa Ćubić (8p, 5sk, 4as, 1uk).

U narednom susretu koji je na programu u sredu ekipa OKK Beograda će biti gost ekipe Dunava.Foto Ivica Izvor OKK Beograd #KLSRB