KK Dunav – OKK Beograd (85:92)
Utakmica 13.kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije, odigrana u Staroj Pazovi između Dunava i OKK Beograda, počela je odavanjem počasti minutom ćutanja tragično preminulom košarkašu Stevanu Jelovcu. Nakon 40 minuta igre u Hali Park, gosti iz Beograda slavili su rezultatom 85:92 po četvrtinama (20:21, 25:25, 22:24, 18:22).
Bio je ovo duel dva izuzetno mlada i talentovana tima a obe ekipe pokazale su veliku borbenost večeras. Tri četvrtine igralo se koš za koš, bez većih serija i bez osetnije prednosti u korist bilo koje ekipe. Utakmica je, ispostaviće se, odlučena u prvih nekoliko minuta poslednjeg perioda, kada gosti iz Beograda serijom poena i dobrom odbranom dolaze do dvocifrene prednosti koja je u jednom momentu iznosila i +15 (69:84). Dunav je uspeo da priđe na pet poena zaostatka na dva minuta pre kraja (81:86) ali su igrači OKK Beograda sačuvali prednost i na kraju zasluženo slavili. Početkom utakmice, Đorđije Jovanović doživeo je povredu pa je napustio teren nakon samo par minuta igre i nije se više vraćao, što je pored poraza još jedan razlog za zabrinutost u redovima Banovčana, a sledi težak raspored do kraja godine. Narednog vikenda Dunav gostuje Vojvodini a OKK Beograd dočekuje ekipu Zlatibora. Izvor KK Dunav #KLSRB