U 8. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Radnički je u SBB hali Jezero savladao ekipu Dynamica rezultatom 95:84 (31:30, 18:16, 21:23, 25:15).
Oko 500 gledalaca prisustvovalo je odličnoj košarkaškoj predstavi u kojoj su domaći tek u samom finišu slomili otpor sjajnih Dorćolaca.
U prvoj četvrtini je viđena run’n’gun košarka sa čak 6 pogođeniih šuteva za 3 poena ekipe Dynamica iz isto toliko pokušaja dok je Radnički pogodio 2 šuta iza linije 6,75 ali vrlo precizno šutirao za 2 poena i sa linije slobodnih bacanja. Rezultat na kraju prve deonice je bio neverovatnih 31:30 za Kragujevčane.

Izjednačena igra je viđena i u drugoj četvrtini koju bolje otvaraju gosti i nakon tri i po minuta stižu do 4 poena prednosti. Crveni uzvraćaju udarac i brzo dolaze do izjednačenja. Posle nekoliko smenjivanja u vođstvu, Radnički se bolje snalazi u završnici prvog poluvremena i na veliki odmor odlazi sa 3 poena viška (49:46).
Treću deonicu gosti otvaraju poenima ali odmah nakon toga Stefan Mitrović sa dve uzastopne trojke podiže prednost svoje ekipe na plus 7 (55:48) i ujedno podiže i publiku u SBB hali Jezero koja je do tada više ličila na pozorišnu. Buđenju publike kumovala je i sudijska trojka sa vrlo čudnim odlukama. Veoma mlada ekipa Dynamica tada prelazi na presing po celom terenu i iz takve odbrane i grešaka spoljne linije Radničkog dođe do izjednačenja i tera trenera Vukotića da zatraži minut odmora. Tajm aut nije doneo ništa dobro domaćem sastavu, a gosti nošeni prethodnim sjajnim zakucavanjima iz dva kontranapada Dušana Radosavljevića još bolje igraju i stižu do prednosti od 4 poena (56:60). Tada neumorni Dimitrije Raičević i Marko Ilić pogađaju dva šuta za tri poena i Radnički se vraća u vođstvo. Do kraja treće četvrtine obe ekipe igraju čvrsto i sigurno, a Radnički ipak uspeva da ostane u minimalnoj prednosti (70:69).

Iskusni Dumić i Katić poentiraju u ranoj fazi četvrtog perioda za plus 7, a posle 2 postignuta poena Dorćolaca, već pomenuti Katić i fantastični Raičević u dva napada prave prvu dvocifrenu razliku na meču plus 10 (81:71). U tom trenutku, iako je ostalo velikih i dugih 8 minuta do kraja, Radnički prelama utakmicu i do isteka 40. minuta ne dozvoljava upornim gostima da sustignu prednost.

Kod Dorćolaca, koje moramo da pohvalimo za prikazanu energiju, bolji od ostalih su bili Vojin Medarević sa 18 poena (11 skokova i 5 asistencija) i Uroš Paunović sa 15 poena (6 asistencija). U ekipi Radničkog su čak šestorica igrača imali dvocifreni indeksni broj poena. Kapiten Raško Katić je postigao 23 poena (8 skokova), Stefan Mitrović 16, Dimitrije Raičević 15 (9 asistencija i 4 skoka), dok su Dumić (7 asistencija), Veljović i Ilić ubacili po 11. Crveni sada imaju skor od 5 pobeda i 3 poraza čime su se učvrstili u vrhu tabele. Narednu utakmicu igraju 13. novembra protiv ekipe Tamiša. Foto Vlada Radovanović Izvor KK SPD Radnički #KLSRB