Iako su košarkaši Sloge vodili od prvog do poslednjeg minuta u duelu sa Vršcem, ovaj meč je mogao da ode i na drugu stranu. Jako važna pobeda za Slogu je upisana, ali nije bilo lako onima sa tankim živcima. Utakmicu je zapravo presudila preciznost Jovana Stamenića sa linije penala, iako nije izgledalo da će tako biti. Meč je završen rezultatom 77:74 (24:15, 16:14, 14:19, 23:26).

Od samog starta, Sloga je krenula vrlo jako, borbeno i energetski savršeno, što je dovelo do rezultata. Prepoznatljivom igrom imali su domaći vrlo brzo dvocifrenu prednost na svojoj strani i održavali je do poluvremena. U drugi deo igre, bolje su ušli gostujući igrači. Napravili su odmah seriju 8:0, a Sloga je tek prvi pogodak u nastavku postigla nakon četiri minuta igre. Istopila se prednost Sloge brzo, ali su se vratili u igru, imali ponovo dvocifrenu prednost, a na 17 poena razlike, nisu iskoristili nekoliko prilika da nokautiraju protivnika, koji se ponovo potpuno vratio u igru i prišao na samo poen zaostata (58:57). Poslednjih nekoliko minuta, prednost je varirala od 10 do 2,3 poena zaostatka za Vršac, pa se ušlo u penal završnicu. Što se „belih“ tiče, jasno je bilo da će lopta biti u rukama Stamenića, koji je najprecizniji šuter ovog tima, a on je to pogocima sa linije za slobodna bacanja dokazao i tako na najbolji način pomogao svom timu da upiše izuzetno važnu pobedu, u trenutku kada je svaki trijumf od presudnog značaja.

Ovo je istakao i trener Sloge, Marko Dimitrijević, da je blago za svaku ekipu da ima tako dobrog, a opet hladnokrvnog šutera, koji će pogađati upravo u trenucima kada pobeda visi o koncu….„Srećan sam i moram da istaknem da imamo blago u timu, igrača kao što je Jovan Stamenić koji hladne glave može da ubaci 100/100 slobodnih bacanja bilo da je utakmica izvesna ili ovako neizvesna kao što je na kraju bila ova sa Vršcem. Svi imamo potpuno poverenje u njega i zna se da tada lopta ide njemu u ruke. To je s jedne, a sa druge strane, i najavio sam vrlo težak meč i istakao da je Vršac ekipa koja je najviše napredovala tokom sezone i to su ovoga puta i dokazali. Moderna košarka je vrlo brza i neizvesna, pa čak i kada vodite 16, 17 poena razlike na poluvremenu, ništa vam ne garantuje. To jeste velika prednost, ali vam pobedu ne garantuje, to smo videli i ovoga puta. Prvo poluvreme smo odigrali dobro, međutim u drugom delu su oni promenili igru, taktiku i to je dalo rezultata. Mogu slobodno da kažem da je utakmica bila prava takmičarska i na kraju je vrlo lako mogla da ode i na drugu stranu. Na našu sreću, to se nije dogodilo, mislim zasluženo. Čestitam Vladimiru Đokiću na svemu što pokazuje i radi u ovom timu, a mi se naravno okrećemo novom meču, zaostaloj utakmici sa ekipom Radničkog u Kragujevcu.“, rekao je Marko Dimitrijević nakon pobede nad Vršcem.

Što se tiče poenterskog učinka, u Slogi su se ovoga puta istakli Luka Petrović i Stefan Matović koji su postigli po 15, i Nikola Kostić i Jovan Stamenić sa po 11 poena. Vojin Ilić iz Vršca je bio najefikasniji na utakmici sa 20, a po 17 poena postigli su Ćiga Jurček i Toma Vasiljević. Upravo je kapiten „belih“, Stefan Matović izneo svoj prvi komentar nakon nove pobede ….
„Zaslužena pobeda za nas, moram to da istaknem, jer smo bez obzira na sve vodili svih 40 minuta. Ušli smo u utakmicu vrlo dobro i jako, što i jeste naš stil, i imali prvih 20 minuta osetnu razliku. Drugo poluvreme bio je dogovor da krenemo isto, kao da je 0:0, ali pali smo energetski, nismo ubacili neke lake ali i teže šuteve i utakmica je došla u egal. Na kraju ipak je bilo dovoljno snage za pobedu, a to je druga za redom na našem, domaćem terenu. Držemo se u vrhu tabele, to nam je cilj, idemo ka njemu i svaki naredni korak, svaka naredna utakmica približava nas tom cilju.“, ističe Matović.

Ono što će u Kraljevu uvek da se vidi i čuje su ovacije dobro poznatom licu, jer kraljevačka košarkaška publika ne zaboravlja. Tako je bilo i ovoga puta, kada je gromoglasan aplauz dobio trener Vršca, Vladimir Đokić, sigurno jedan od omiljenih među navijačima Sloge. Divne godine proveo u gradu na Ibru, što naravno ni on nije zaboravio, već je na konferenciji to posebno istakao. Dodao je i da generalno zadovoljan utakmicom, uz žal za pobedom, koja je bila na dohvat ruke. Čestitao prijatelju, Marku Dimitrijeviću i Slogi i poželeo im mnogo sreće i najbolji mogući plasman.

Naredni izazov „bele“ čeka već u sredu, kada je na programu još ta jedna zaostala utakmica protiv ekipe Radničkog iz Kragujevca. Nakon srede, uslediće još jedno gostovanje, u subotu, kada će Slogu dočekati Sloboda u Užicu, što će biti jedan od derbija ove AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Izvor KK Sloga #KLSRB