U prvoj utakmici finala AdmiralBet Superlige Srbije, crno-beli su izgubili od Crvene zvezde sa 89:88 (31:24, 20:28, 26:21, 12:15)
Parni valjak je ostao „na koš“ od brejka u „Pioniru“. U prvoj utakmici finala AdmiralBet Superlige Srbije, Partizan Mozzart Bet je kao gost izgubio od Crvene zvezde sa 89:88 i već u sredu će pred sobom.imati imperativ pobede u Beogradskoj areni, ukoliko žele da finale dovedu do „majstorice“.

Nakon efikasnije prve četvrtine domaćih, crno-beli u drugoj deonici dolazs do preokreta i na petnaestominutnu pauzu odlaze sa +1. Ipak, na startu treće četvrtine, ponovo domaći stiču prednost koju su košarkaši Partizana sustizali, ali bez završnog udarca koji bi doneo konačni preokret.
U poslednjim trenucima meča, Parni valjak košem Ledeja na osam sekundi pre kraja, prilazi na -1. Imali su crno-beli i poslednji napad, ali je šut Zeka Ledeja, iz situacije iz koje je nebrojeno puta pogodio, ovog puta završio na obruču. Drugi meč finala, na programu je 5. juna od 20 čaaova u Beogradskoj areni!

Partizan MozzartBet : Avramović 20, Anđušić 17, Smit 14, Panter 12, Ponjitka 9, Ledej 8, Trifunović 8, Smailagić, Jaramaz, Drezgić, Dimitrijević

Crvena zvezda MeridianBet : Dos Santos 18, Davidovac 23, Gedraitis 12, Mitrović 12, Nedović 11, Tomkins 3, Ilić 4, Lazić 2, Lazarević 2, Teodosić 2
Izvor i Foto: Partizan Mozzart Bet #klsrb