Sloga je u još jednom bledom izdanju uspela da savlada mladu ekipu Mladosti iz Zemuna, u okviru 9.kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Konačan rezultat bio je 87:77 (24:17, 13:19, 31:24, 19:17). Celo prvo poluvreme igralo se u mini serijama, gde je Sloga pravila manju prednost, a Mladost to sustizala. U nekoliko navrata „beli“ su bili blizu dvocifrene prednosti, ali to ekipa iz Zemuna nije dozvoljavala, pa je borbenom igrom u drugoj četvrtini i prvi put povela, no ipak, na veliki domor otišlo se sa prednošću domaćina, koja je bila svega jedan poen (37:36). Treću deonicu nakon prvih nekoliko uvodnih minuta kada je bio egal, Sloga je bolje zaigrada u drugom delu ovog perioda i konačno je na semaforu bila dvocifrena razlika, koju je Mladost ponovo smanjila. Četvrta četvrtina izgledala je kao i prethodne tri, gde se igralo u mini serijama, pa je nakon devet poena razlike na kontu Sloge, Mladost na dva minuta pre kraja imala samo -2 (77:75). Tada je usledilo nekoliko grešaka gostiju, koje su ispostaviće se i rešile pobednika ovog meča. Trener kraljevačke ekipe se na konferenciji za medije najpre izvinio gostima na tome što je Stamenić u poslednjim sekundama šutirao i postigao koš za tri poena, iako su igrači Mladosti već stali.

„Ovo je jedna od onih utakmica gde bi potpuno bilo zasluženo i da je pobedila ekipa Mladosti iako je na kraju bilo 10 razlike za nas. Oni su nas držali u njihovom ritmu rekao bih oko 38 minuta, u tranziciji koja njima odgovara, a ogroman problem su nam pravili oko preuzimanja. Jako teško smo to rešavali, jako teško je išla lopta, nismo zapravo imali uopšte dobar protok lopte, koja kod jednog igrača bila 20 minuta. Mi tako ne igramo i to nam je večeras bio najveći problem. Napomenuo bih i da jesu presudile njihove nerazumne greške pred sam kraj meča. Mi smo s druge strane pogodili neke šuteve.

Paunovića su ostavili samog i on je pogodio kada je trebao. To je bio prelomni trenutak ove utakmice. Dodao bih još da će Mladost biti potpuno drugi tim kada im se pridruže najavljena pojačanja i naša je velika sreća što su protiv nas igrali u ovom sastavu, jer bilo koja malo iskusnija ekipa da je bila naš protivnik, dobili bi nas sa ovakvom našom igrom. Izgledali smo ove večeri tužno, i treninge ćemo znatno, znatno pojačati narednih dana, jer nas očekuje veliki broj jakih utakmica u nizu. Vratio nam se Stefan Matović, ali je očekivano imao malu minutažu, dok ne uđe u formu. Khalil je osetio određenu bol, i odlučili smo se da ga ne ubacujemo u igru, nismo hteli da rizikujemo, po cenu da izgubimo ovu utakmicu, i to nam se obilo o glavu. Iako smo u ovom meču bili kompletniji, na kraju sam rotirao jako mali broj igrača i opet su pojedini igrali više od 30 minuta. Čekaju nas sad utakmice u balonu u ABA 2 ligi i pripremaćemo se za to.“, zaključio je trener Sloge, Marko Dimitrijević.

Što se tiče poenterskog učinka, igrači Sloge su to lepo rasporedili, i čak pet košarkaša postiglo je dvocifreni broj poena. Prednjačili su Nikolić sa 18 poena uz 8 asistencija i Paunović sa 17 poena i 6 skokova. Simeunović je dodao 14 poena uz 5 asistencija, Underwood 12 i imao je 6 skokova, a Stajčić je ubacio 10 poena. Kod gostiju očekivano su najefikasniji bili amerikanci. Armstrong je postigao 22 poena a Davis 14. Svoje prve utiske nakon nove upisane pobede, izneo je košarkaš Sloge, Bogdan Petrović.
„Prvo bih čestitao ekipi Mladosti na dobroj i fer igri. Oni su jako mlada ekipa koja će se sigurno dizati iz utakmice u utakmicu, tokom sezone, pa je sasvim sigurno da nama ova pobeda mnogo znači. Što se nas tiče, mislim da nismo bili uopšte u našem prepoznatljivom izdanju. Tražićemo sada kroz jači trening da podignemo ponovo formu, jer nam već od ponedeljka sledi serija utakmica u ABA 2 ligi, gde sigurno imamo određena očekivanja.“
U ovom trenutku, ekipa Sloge iz Kraljeva ima šest pobeda i dva poraza, a nakon povratka iz Sarajeva, gde će odigrati tri utakmice u ABA2 ligi, sledi im meč u Vršcu sa ekipom Vršca, a onda i odloženi meč sa timom OKK Beograda. Izvor KK Sloga #klsrb