Košarkaši Novog Pazara na premijeri nove sezone AdmiralBet Košarkaške lige Srbije nisu uspeli da odbrane domaći teren. Radnički iz Kragujevca slavio je večeras u Doguš Areni sa 84:78.
Pazarci su nešto bolje ušli u meč i nakon prve četvrtine imali su prednost od tri poena. Usledila je rezultatska klackalica, koja je trajala sve do poluvremena, kada gosti prelaze u vođstvo koje su, ispostaviće se, zadržali sve do kraja utakmice.

U nekoliko navrata, prednost gostiju iznosila je i čak 15 poena. Pred sam kraj utakmice, četa Milana Popića uspela je da dođe na jedan posed zaostatka (78:80), međutim iskusnija ekipa Radničkog odigrala je najbolje kad je bilo najpotrebije i na kraju rutinski rešila utakmicu u svoju korist.

OKK Novi Pazar – SPD Radnički 78:84 ( 20:17, 15:23, 18:22, 25:22)
OKK Novi Pazar: Nekić 6, Talley 18, Jackson 11, Numanović , Šebrek 8, Abdulraheem 4, Stevanović , Savić 4, Miculović 13, Jarebičanin , Islamović 14.
SPD Radnički: Sharp 18, Trunić 18, Janković 4, Filipović , Marković 2, Vasilić , Marić , Labović 9, Vasiljević 6, Nikolić 12, Dragićević 9, Dautović 12.