Seniorski tim OKK Beograda je večeras na gostujućem parketu ostvario pobedu u okviru 29. kola aktuelne košarkaške sezone 2021/22. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Zlatibora i slavili rezultatom 86:96 (16-27, 20-27, 25-21, 25-21).
Danas je u susretu 29. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali SC Čajetina odmerila snage sa ekipom KK Zlatibor i ostvarila četrnaestu ovosezonsku pobedu. Plavo-beli su dobro otvorili utakmicu i u prve dve četvrtine stekli izuzetno veliku prednost. U nastavku utakmice domaći tim je zaigrao bolje, ali nije uspeo da sustigne prednost Beograđana. Na kraju, zaslužena pobeda nad liderom prvenstva na poslednjem gostovanju u aktuelnoj sezoni.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Nemanja Protić (18p, 1sk, 5as), Dušan Kutlešić (17p, 3sk, 4as, 2uk), Dimitrije Nikolić (13p, 6sk, 1as), Filip Đuran (10p, 5sk, 1as, 1blk), Aleksa Čabrilo (10p, 5sk, 1uk) i Tadija Tadić (9p, 2sk, 5as, 1uk), dok su se u redovima plavo-belih istakli Petar Kovačević (27p, 12sk, 3as, 1uk), Luka Mitrović (26p, 6as), Oleksandr Kobzystyi (12p, 9sk, 2as, 1blk), Andrija Grbović (10p, 2sk), Luka Bogavac (8p, 10sk, 5as, 1uk) i Luka Paunović (8p, 4sk, 3as, 2uk). U poslednjem kolu ekipa OKK Beograda će biti domaćin, a odmeriće snage sa ekipom Metalca. Izvor OKK Beograd #KLSRB