Spartak Office Shoes – OKK Beograd 70:88 (21:24, 22:15, 12:21, 15:28)
Košarkaši OKK Beograda revanširali su se ekipi Spartaka za prošlonedeljni poraz u domaćem kupu. U prvoj deonici se igralo koš za koš. Početkom drugog perioda OKK Beograd stiče prednost 21:28, nakon čega je usledila serija domaćih od 16:2 koja je rezultirala najvećom razlikom (37:30) koju je neka ekipa stekla tokom prvog poluvremena. U nastavku Beograđani posle izjednačenja (51:51), prelaze u vođstvo koje nisu ispuštali do kraja meča.

Kod gostiju koji su igrali bez Nenada Miljenovića, istakli su se Topić sa 23 poena i 4 ubačene trojke i Stefan Miljenovića sa 24 poena i stoprocentnim učinkom sa penala ( 7/7). Inače gosti su imali odlične procente za tri poena (12/22), kao i neverovatnih 18 od 18 sa linije penala. Kod domaćih koje nije išao šut za tri poena (6/33), najefikasniji su bili Jugović sa 19 i Hardi sa 14 poena, ali uz mizernih 0/9 za tri poena. Spartak je upisao sedmi poraz, a OKK Beograd devetu pobedu. U narednom kolu Subotičane očekuje gostovanje ekipi Čačka 94 Quantox koja je u ovom kolu pobedila Zdravlje Leskovac, a OKK Beograd igra na svom terenu protiv zemunske Mladosti MaxBet.

Spartak Office Shoes: Hardi 14, Jugović 19, Ilkić, Prlja 1, Dodić 1, MIlisavljević, Gazibegivić 2, Bojić 8, Danilović 12, Sokolović 2, Barna 11 (5 skokova). Za igrača gostiju Stefana Miljenovića ključ pobede je bio u sprečavanju tranzicije Spartaka i samo primljenih 11 poena iz izgubljenih lopti.
Trener Vule Avdalović je čestitao Spartaku na pobedi u kupu i dodao da su njegovi igrači odigrali mnogo bolju odbranu i da su iz tranzicije imali dosta otvorenih šuteva koje su u velikom procentu pogađali. Odlučujući momenat je po njemu bio ostanak u igri Nikole Topića na 6 minuta do kraja iako je imao 4 lične greške. „Pravili smo faulove više nego u dosadašnjem delu prvenstva i zato smo pobedili“ zaključio je Avdalović.
Aleksandar Živojin Danilović smatra da je ekipa pravila nerazumljive greške u odbrani što je presudilo u korist gostiju.
Trener Željko Lukajić:“ Bili su organizovaniji, sa boljim rešenjima, kao da su oni iskusniji od nas.Dali smo samo 4 poena iz reketa, iz pozicionog napada ne čitamo odbranu. Samo u prvoj četvrtini 8 grešaka u dodavanju, to se već ponavlja, ne znam da li je to strah ili neznanje. Poraz boli, ali se nećemo predavati, moramo da igramo pametnije, stalno tražimo taj neki šut.Ono što je pozitivno u svemu je lepa budućnost za našu košarku u liku Nikole Topića“. Izvor MKK Spartak Office Shoes #klsrb