Seniorski tim OKK Beograda je večeras na svom parketu ostvario pobedu u devetom susretu aktuelne košarkaške sezone 2021/22. Plavo-beli su dočekali ekipu Tamiša i slavili rezultatom 90:89 (21-26, 24-25, 22-20, 23-18).

Večeras je u susretu 10. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom KK Tamiš iz Pančeva i ostvarila petu ovosezonsku pobedu. Gosti su bolje otvorili meč i prve dve četvrtine rešili u svoju korist. Plavo-beli su zaigrali znatno bolje u drugom poluvremenu i u neizvesnoj završnici stigli do preokreta i veoma važne pobede.

Najbolji u redovima domaćina bili su Andrija Grbović (13p, 4sk, 2as, 1blk), Luka Mitrović (13p, 4sk, 4as, 1uk), Marko Brekić (13p, 3sk, 1uk), Mihailo Mušikić (11p, 5sk, 4as, 1uk, 1blk), Oleksandr Kobzystyi (10p, 6sk, 3as, 2uk), Luka Bogavac (10p, 1sk, 5as) i Petar Kovačević (8p, 6sk, 2as, 1uk), dok su se u redovima gostiju istakli Ivan Smiljanić (18p, 2sk, 3as), Sandro Sanadze (15p, 4sk, 3as, 2uk, 1blk), Vasilije Kovačević (13p, 2sk, 5as) i Lazar Lugić (10p, 9sk, 2as, 1uk, 1blk).
U narednom, zaostalom susretu 8. kola koji se igra u utorak 23. novembra, ekipa OKK Beograda će ponovo biti domaćin, a odmeriće snage sa ekipom Vojvodine. Foto Ivica Izvor OKK Beograd #KLSRB