Vršac – OKK Beograd 109:108 po četvrtinama (28:29, 30:19, 22:24, 12:29, 17:16)
Vršac, Centar Milenijum, gledalaca 300, sudije: Jevtović, Pešić, Vlahović.
KK Vršac: Radovanović, Dukić, L. Jovanović 4, S. Jovanović 23 (5 sk, 6 as), Agoč 6, Ilić 7, Jurček 15 (5 sk, 6 as), Vasiljević 26 (12 sk), Dimić 17, Jeković 8 (6 sk, 4 as), Tejić, Majstorović.
OKK Beograd: Paunović 10 (5 as), Stevanović, Kobzisti 25 (10 sk), Milutinović 3, Mitrović 19 (5 sk, 10 as), Kovačević 18 (7 sk), Vukadinović, Sladoje, Brekić 3, Vučurović, Mušikić 30 (10 sk).

Odlična predstava u Milenijumu završila se pet minuta posle regularnog toka, Vrščani su se zasluženo radovali, a ista konstatacija bila bi izrečena i da su bodovi otišli za Beograd. Izabranici trenera Vladimira Đokića nagrađeni su za fanatičnu borbenost, za bacanje po parketu, za hrabrost u finišu a posle prvih 20 minuta činilo se da im se smeši trijumf bez previše uzbuđenja. U finišu druge četvrtine odlični Slobodan Jovanović imao je svoj šuterski šou, zabeležio je 8 uzastopnih poena (dve trojke i vešt ulaz pod tablu), uspeo da obezbedi svom timu dvocifrenu prednost na poluvremenu (58:48) i odbije ozbiljan nalet Beograđana koji su prethodno trojkama Kobzistija i Mušikića smanjili na samo dva poena zaostatka (48:46). U trećem periodu gosti su pripretili, na tri minuta pre kraja perioda preokrenuli su rezultat, (68:67), ali je onda usledila trojka Vasiljevića i serija Vršca 11:2 za prednost od 8 poena (80:72) uoči poslednje četvrtine. U poslednjem periodu dominirali su gosti. Uspeli su da nadoknade zaostatak i izbore produžetak. U dodatnih pet minuta OKK Beograd je ušao koncentrisanije, poveo sa 4 poena prednosti, ali je Vršac imao odgovor, trojke Dimića i Jekovića, i za vođstvo i za samopouzdanje, ali se triling gostiju Mitrović, Mušikić, Kobzisti nije predavao. Na kraju sve se svelo na jednu loptu. Usledila je magija Dimića, čudesan dribling i ulaz za tri poena prednosti (107:104). Ispostavilo se da je u penal završnici koja je usledila to bilo dovoljno za trijumf. B. Josimov Izvor KK Vršac #KLSRB