KK Dunav – KK Vojvodina 75:90
U pretposlednjem kolu, u hali Park u Staroj Pazovi, Vojvodina je kao gost savladala Dunav rezultatom 75:90 (17:22, 21:27, 16:16, 21:25).
Imala je ova utakmica rezultatski značaj za oba tima. Vojvodina se bori za treće mesto dok su Alasi do pre ovog meča imali teoretske šanse i za šesto mesto i plasman u Play Off. Ipak, gosti su ušli u duel sa nešto više koncetracije. Osim prvih pet minuta, u kojima je Dunav bio bolji, bolje počeo i poveo sa 9:2, sve ostalo je bilo u znaku Novosađana. Ključna je bila druga četvrtina u kojoj su gosti stekli veliku prednost, u jednom momentu i maksimalnih 19 poena (25:44). Alasi su do poluvremena smanjili zaostatak ali do kraja utakmice nisu uspeli da vrate rezultatsku neizvesnost. Sredinom poslednje deonice Dunav je bio na -9 (66:75) ali su igrači Vojvodine, pre svega odlični šutem koji ih je krasio tokom cele utakmice, sačuvali stečenu prednost i na kraju zasluženo slavili pobedu. Ovim porazom, za Dunav je Vojvodina druga ekipa uz Slobodu koju nisu uspeli da savladaju ove sezone, dok su sve ostale ekipe savladali bar jednom. U poslednjem kolu Dunav gostuje Dinamiku a Vojvodina dočekuje Zlatibor.Izvor KK Dunav #KLSRB