Košarkaši Metalca savladali su ekipu Tamiša rezultatom 83:63 u susretu 18. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Nakon poraza od Kolubare valjevski sastav opravdao je ulogu favorita i slomio otpor rivala u poslednjoj četvrtini, dok gosti sa čak 26 izgubljenih lopti nisu imali šta da traže u „Hali sportova“.

I pored startne prednosti Valjevaca šuterski raspoloženi Rasel omogućio je preokret gostima koji su u jednom momentu imali i pet poena viška, 18:13. Ipak, istom merom uzvratio je Bajić, a nakon boljeg perioda u odbrani puleni Branislava Ratkovice su upravo polaganjem kapitena stigli i do dvocifrene prednosti, 33:23. Nekoliko neiskorišćenih napada skupo ih je koštalo do kraja prvih 20 minuta, a trojkom Lugića, tada trećom za Tamiš gost je u stigao do priključka na velikom odmoru.

Mučenje i jednih i drugih u napadu nastavljeno je i u trećem kvartalu, domaćin nije mogao da stekne osetniju prednost, a dve trojke Smiljanića u finišu najavile su možda i interesantnu završnicu. Međutim, nije tako bilo. Agresivnom odbranom domaćin je naterao protivnika na brojne greške, dok je u napadu konačno došlo do pravih rešenja. Pogodio je najpre van linije 6,75 krilni centar Ilić, da bi američki tandem Dafi – Mening povećavao prednost praktično do kraja susreta. Zakucavanjem dvadesetak senundi pre kraja Simanić je potvrdio trijumf svog tima.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Marko Bajić sa 17 poena i pet asistencija, dok je Džorden Dafi susret završio sa dva poena manje. Na drugoj strani Sedrik Rasel je postigao 20, a centar Bojan Stanojević dodao 12 koševa. U narednoj rundi Valjevci će gostovati u Novom Sadu, dok Tamiš dočekuje ekipu Zdravlja. Foto Sreten Pantelić Izvor KK Metalac #klsrb