Košarkaši Sloge naneli su prvi ovosezonski poraz Metalcu u valjevskoj „Hali sportova“ slavivši rezultatom 79:74 (24:18, 12:25, 18:14, 25:17) u duelu 13. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Gosti su nakon brojnih preokreta u drugom poluvremenu zonskom odbranom i boljim šutem van linije 6,75 u završnici došli do novog trijumfa na gostovanjima u ovoj sezoni. Nakon uspavanog početka sa obe strane šuterska serija pulena Marka Dimitrijevića donela im je osetniju prednost krajem druge četvrtine. Pogađali su redom Samojlović, Barać, pa Simeunović, dok sa druge strane nije bilo pametnih rešenja u napadu, a rezultat toga je „plus šest“ Кraljevčana na kraju prvog kvartala . Iako se činilo da gosti sve konce drže u svojim rukama ulazak Marjanovića i Veljkovića uticao je na dalji tok duela. Odbrana domaćih bila je na znatno višem nivou, a kada se poenterski priključio i iskusni Žižić serijom 8:0 domaćin je stigao do pet poena prednosti, 30:25.

Domaćoj publici sjajno se na oba kraja parketa predstavio i novajlija Stivenson, i ako ga nije služio šut za tri poena kao ni ostale saigrače prednost njegove ekipe na startu trećeg kvartala bila je i dvocifrena, 47:36. Ipak, nekoliko neiskorišćenih napada u ovom periodu koštalo je domaće osetnije prednosti i na kraju i pobede, problemi na zonsku odbranu bili su prisutni, a trojke Simeunovića i Stamenića donele su konačnih 57:54 nakon trećeg kvartala. Nastavio je bivši adut Metalca Stamenić u istom ritmu u poslednjih 10 minuta, odbrana je „odrađivala posao“ i trojka Samojlović donela „plavima“ nakon dužeg vremenskog perioda prednost, 59:56. Seriju promašaja iz igre Valjevaca tri minuta pre kraja konačno je prekinuo Bajić, ali je pobedu svom timu hicem van linije 6,75 najavio Barać. U poslednjem minutu Stivenson je zakucavanjem smanjio na 76:74, a nakon promašaja Mijajlovića plej Samojlović je sa linije slobodnih bacanja otklonio sve dileme.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jovan Stamenić sa 19 i Đorđe Simeunović koji je ubacio 16 koševa, dok su u domaćem sastavu odlični bili novalija Šamil Stivenson sa 15 poena i 11 skokova i Milenko Veljković koji je meč završio sa 13 poena. Foto Sreten Pantelić Izvor KK Metalac #KLSRB