Košarkaši Sloge odigrali su i drugi meč za redom u Kraljevu na veliki broj poena, tačnije pukla je nova stotka u gradu na Ibru. U 21.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Sloga je pobedila beogradsku ekipu Dinamik Balkan Bet rezultatom 101:89. Pružili su „beli“ sjajnu partiju protiv favorizovanih gostiju.

Već u prvoj četvrtini Sloga je pokazala da se ozbiljno pripremila i koliko mnogo želi pobedu. Krenulo je sa dve trojke Bogdana Petrovića, a onda su se razigrali i ostali u belom dresu i sjajnom atmosferom podigli i publiku, koja je uživala. Prva deonica završena je rezultatom 24:19. Brzo su se konsolidovali gosti, počeli da igraju jako dobro. Sustigli su rezultat, međutim slede najbolji minuti Sloge, kada je sve išlo od ruke i kada su sjajnom odbranom a onda i uspešnom realizacijom kontri i pogođenih šuteva sa distance, pobegli na velikih +18 (52:34). Nije se predavala ekipa Dinamika i na poluvreme je otišla sa tada pristojnih 11 poena zaostatka (57:46). Blizu 60 ubačenih poena u samo prvom poluvremenu, jasno govori koliko je Sloga bila šuterski raspoložena. U drugom poluvremenu Dinamik je zaigrao bolje i pomalo zaustavio domaću ekipu, postepeno su smanjivali prednost, spustili se na pet poena zaostatka, ali onda su igrači Saše Đorđevića uvek pronalazili prava rešenja i nisu dozvolili potpuni priključak.

Treća deonica završena je rezultatom 77:68. Poslednjih 10 minuta meča ponovo je pripala Slogi koja je dvocifrenu prednost dobro održavala a utakmicu su konačno prelomili Simeunović a odmah potom i Stamenić sa pogođene dve trojke. Jako su zadovoljni i srećni u taboru kraljevačke Sloge zbog ove pobede, imajući u vidu sva dešavanja i povrede koje su ih zadesile.

„Ne znam kako i da li postoje više reči kojima bih mogao da opišem šta ovi momci prikazuju i pružaju na samom terenu. Neverovatna energija, požrtvovanje, želja i oni ginu na svakoj utakmici. Znali smo da će utakmica sa Dinamikom biti izuzetno fizički zahtevna, što nama nikako nije odgovaralo. Nismo se nadali da će na kraju biti malo lakše i da ćemo utakmicu mirno privesti kraju, znajući kakvu ekipu i kakvog trenera Dinamik ima. Moram da pomenem i pohvalim prvog trenera ekipe Marka Dimitrijevića, koji nije na klupi ali je pored i učestvuje u svakoj sekundi, i ništa ne bi bilo moguće bez njega. Još bih dodao da se u poslednje vreme nakon svake utakmice najviše bavimo oporavkom igrača a tek kasnije treningom. U skraćenom smo i rosteru, fale nam igrači i zato su oni koji su zdravi dodatno opterećeni, zato je svaka pobeda jako važna i nastavićemo da se borimo.“, rekao je pomoćnik, a u ovoj utakmici prvi trener Sloge, Saša Đorđević.

Kao što i rezultat govori, u Slogi je bilo mnogo raspoloženih i preciznih igrača. Samo Stamenić nije bio dvocifren ali sa ključnom trojkom u poslednjoj četvrtini stavio je tačku na ovaj duel. Poenterski je najbolji bio Čekić sa 18 postignutih koševa. Andervud je ubacio 13 poena, ali je imao i sjajnih 13 asistencija i 8 skokova. Drugi Slogin stranac, Dan dodao je 13 poena uz 6 asistencija. Kod gostiju, neverovatnih 35 poena postigao je upravo nekadašnji igrač Sloge, Nikola Kostić uz 9 asistencija, a 13 poena i 11 dodavanja imao je Nemanja Jaramaz.

„Čestitam mojim saigračima na velikom zalaganju i dobro odigranom meču. Pokazali smo da igramo dobru košarku posle velikih problema koji nas prate. Izdvojio bih podatak da smo imali 30 asistencija, što je sigurno najbolji podatak za nas ove sezone što se tiče tog parametara. Veoma smo srećni zbog ove pobede, ali nemamo vremena ni za odmor, već moramo da se spremamo za meč sa Dunavom iz Starih Banovaca. Želimo i tu naravno da pokušamo da pobedimo, ono što je sigurno da ćemo igrati istom energijom i dati sve od sebe da tako bude.“, ponosno je rekao na konferenciji Jovan Stamenić, košarkaš Sloge.

U narednom , 22.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Sloga gostuje ekipi Dunava iz Starih Banovaca, a taj meč je na programu u subotu u 18 časova. Izvor KK Sloga #klsrb