Košarkaši Slobode ostvarili su četvrtu uzastopnu pobedu i potvrdili odličnu formu. Večerašnja „žrtva“ bila je Kolubara, Sloboda je bila ubedljiva i slavila rezultatom 97:77 po četvrtinama (30:21, 60:38, 84:51, 97:77).
Već od samog starta bilo je jasno da će Sloboda slaviti, fantastična igra u napadu dovela je do toga da Kolubara nije imala nikakve šanse. Sloboda je u prvih 20 minuta postigla fantastičnih 60 poena, posebno se isticao kapiten Dimitrijević u tom delu meča. Sve je večeras bilo u znaku Slobode, u svim elementima košarkaške igre gosti su nadigrani, a činjenica da su u Užice došli oslabljeni bila im je dodatno opterećenje.

U drugom delu meča trener Užičana Popović dao je šansu mladićima sa manjom minutažom, neki od njih su dobro iskoristili pruženu šansu. Standardno dobar večeras je bio centar Ilić sa 18 poena i 7 skokova, 16 poena delo su Dimitrijevića, Miladinović je postigao 12, a Ilkić i Božić po 10 poena. Kod gostiju Kojadinović je bio najefikasniji sa 16 poena, Hadžifejzović je dodao 12, a Duvnjak 11 poena. Izvor KK Sloboda #KLSRB