Utakmicom 30.kola izmedju Sloge i Vojvodine mts spuštena je zastava za ovu sezonu. I to tako što je novosadski tim već znao da je prvak AdmiralBet Košarkaške lige i pre meča sa Slogom, ali je za svaku pohvalu njihov pristup utakmici i respekt koji su imali prema protivniku, pa je samim tim ovaj duel bio jako dobar, atraktivan i prava košarkaška poslastica. Konačni rezultat glasio je 91:99 (26-26, 27-23, 20-29, 18-21). Sjajno prvo poluvreme i odličan otpor „belih“ učinili su ovu utakmicu koja nije imala rezultatski značaj jako zanimljivom, a jako dobri procenti šuta domaćina, kao i mnoštvo neverovatno lepih akcija Slogu su odveli na poluvreme sa prednošću od četiri poena. U drugom poluvremenu, kraljevački tim nije popuštao, ali je novi prvak KLS lige dodao gas, krenuo jače i organizovanije, pa je treća deonica koju su dobili sa devet poena razlike možda i presudila. Kraj sezone za poželeti, jer su oba tima ispunila svoje ciljeve, a „beli“ sada mogu na zasluženi odmor posle jedne od turbulentnijih sezona.

„Čestitke prvo ekipi Vojvodine na tituli i velikom uspehu koji su postigli, sasvim je zasluženo i želim im puno sreće u nastavku, jer oni imaju još posla na terenu. Što se nas tiče, mogu samo da pohvalim momke sa kojima sam radio. Borili su se od prvog do poslednjeg minuta i ovo je bila utakmica za neki naš prestiž, hteli smo da igramo borbeno, da pokažemo zube prvaku lige i mislim da smo to u velikoj meri uspeli. Pokazali smo karakter i mislim da smo bili dobar protivnik Vojvodini koji je preozbiljan tim. Odužili smo se i našim navijačima, koji su uvek bili uz nas, a posebno u drugom delu sezone bili su naš šesti igrač. Na kraju mogu reći i dobra sezona za nas, cilj je ostvaren i želimo da u narednom periodu idemo samo uzlaznim putem.“, zaključio je za sam kraj sezone trener Sloge, Saša Đorđević.
Što se tiče učinka na terenu, gosti su jako dobro rasporedili svoje poene. Najefikasniji je bio Rakićević sa 18, Cunningham 15, Nikolić 12, Savić je dodao 11, a Banjac i Johnson po 10. U timu Sloge, kapiten Matović se posle pauze od povrede vratio u velikom stilu i odigrao sjajnu utakmicu. Imao je 17 poena uz 10 asistencija, Kangu je ubacio 15, a Simeunović i Stamenić po 12 poena. Reči kapitena „belih“ iz Kraljeva bile su da je ova turbulentna sezona dobro završena da su zadovoljni i da je ponosan na tim čiji je ove sezone bio predvodnik.

„Čestitke prvo mojim momcima na vrhunskoj utakmici i velikoj borbi, a onda i protivniku na osvojenoj tituli koju su sasvim zaslužili, što su pokazali i na terenu, da su pravi šampioni. Mi smo želeli da pobedimo i ostvarimo što viši plasman na tabeli, a nadam se da je publika, kojoj smo želeli da se odužimo, uživali u poslednjoj utakmici ove sezone. Bilo je kritično za nas u jednom delu sezone, ali smo se izvukli, izgurali muški sve, a posebno hvala Saši Đorđeviću, našem treneru, jer je izvukao maksimum iz nas i što smo sve ovo uspeli.“, istakao je kapiten Stefan Matović.
Gosti iz Novog Sada imali su samo reči hvale za Kraljevo i Slogu kao domaćina i bili su srećni što su proslavili titulu u gradu koji je poznat kao grad košarke. Njima ostaje dalja borba i nastavak sezone gde mogu da pokažu zašto su najbolji tim AdmiralBet Košarkaške lige Srbije za sezonu 2023./2024. Foto: Miloš Živković, Izvor KK sloga #klsrb